Prejsť na obsah

Opatrenia pre budúcnosť

Máme plán pre budúcnosť. Kým sa iné politické strany venovali vlastným sporom, my sme pracovali na príprave odborných riešení pre lepšiu budúcnosť Slovenska. Nie sú to žiadne „atómovky“, ale poctivé, prerátané a premyslené opatrenia.

 

Nemenej dôležité je, že ich pripravovali ľudia, ktorí majú skúsenosti z praxe a keď dostanú šancu, tak ich budú vedieť presadiť a dotiahnuť do konca.

 

 

Spokojné rodiny sú naša budúcnosť

Chceme, aby štát bol pre rodiny partnerom a oporou. Pre jednorodičov, dúhové rodiny, mnohopočetné rodiny, rodiny so zdravotne znevýhodnenými deťmi. Všetky rodiny si zaslúžia dôstojnú budúcnosť.

Budúcnosť, ktorá praje podnikavosti

Podnikavosť sa skrýva v každom a každej z nás. Je v schopnosti pozerať dopredu. V túžbe po slobode. Aj v odvahe niesť zodpovednosť. Chcem, aby tu každý mal slobodu a podporu na to, aby mohol ukázať, čo dokáže.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to

Slovensko môže byť krajinou, kde si mladí ľudia vedia predstaviť prežiť spokojný a naplnený život. Odmietame prijať porazenecký mindset. Chceme spoločne s Vami tvoriť Slovensko, z ktorého nikto nebude chcieť odísť.

Demokratická a prozápadná budúcnosť

Slovensko stojí na križovatke. Rozhoduje sa, či bude smerovať k európskej kvalite života alebo k demokracii karpatského typu. Naša ponuka je jasná – demokratická, bezpečná a slobodná budúcnosť v EÚ a NATO.

Vzdelanie je budúcnosť

Chceme Slovensko s efektívne riadeným vzdelávacím systémom, ktorý pomáha kompenzovať znevýhodnenia a napĺňať potreby každého jednotlivca od obdobia raného detstva až po vysokú školu.

Zdravá budúcnosť

Kvalitná a dostupná zdravotná starostlivosť je v prosperujúcej krajine základ, no na Slovensku je dlhé roky zanedbávaná a podfinancovaná. V PS to chceme zmeniť. Je načase spraviť zo zdravotníctva prioritu.

Bezpečná a spravodlivá budúcnosť

Bezpečná a spravodlivá budúcnosť znamená, že každý sa dokáže dovolať rýchlej a efektívnej spravodlivosti. Polícia, súdy, či prokuratúra nesmú byť zneužiteľné. A zákon a spravodlivosť platí pre všetkých rovnako.

Budúcnosť je zelená

Riešenie situácie neodkladáme na neskôr, nehľadáme výhovorky a sustredíme sa na to, ako sa to dá. Čím rýchlejšie začneme, tým skôr dokážeme zabezpečiť dôstojný život pre budúce generácie.

Dôstojná budúcnosť pre všetkých

Chceme pre Slovensko budúcnosť, v ktorej každý človek môže žiť spokojný a naplnený život bez ohľadu na svoju národnosť, etnicitu, náboženské vyznanie, farbu pleti, vzťahovú a sexuálnu orientáciu či rodovú identitu.

Kultúrne Slovensko

Kultúra prestane byť úzko chápanou rezortnou politikou a stane sa prierezovou politikou, ktorá bude súčasťou všetkých politík štátu a jasne deklarovanou vládnou prioritou s cieľom dosiahnuť novú identitu a úspech.

Budúcnosť bez dezinformácií

Verejnú mienku na Slovensku nemôžu tvoriť dezinformácie ohrozujúce národnú bezpečnosť. Nemôžeme sa ďalej iba prizerať, ako klesá dôvera ľudí v demokraciu.

Budúcnosť je dobre naštartovaná ekonomika

Musíme si priznať pravdu: našej ekonomike dochádza dych. Kvalita života nerastie a kvôli neschopnosti političiek a politikov plytváme ekonomickým potenciálom Slovenska. Potrebujeme víziu, ako našu ekonomiku naštartovať. A schopnosť pretaviť ju do reality.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare