Prejsť na obsah
Michal Šimečka

Michal Šimečka

Predseda Progresívneho Slovenska

Sledujte Michala tu:

O Michalovi

Som Michal Šimečka a vediem Progresívne Slovensko. Som presvedčený, že politika na Slovensku sa dá robiť inak. Odborne, slušne, normálne. Že môžeme ukončiť spory a chaos, a začať riešiť našu dôstojnú budúcnosť.

Od detstva vnímam, ako je dôležité postaviť sa na obranu hodnôt, ktoré sú pre demokraciu na Slovensku kľúčové. Môjho starého otca komunisti posadili do väzenia, môjmu otcovi nedovolili študovať a neskôr stál pri zrode Nežnej revolúcie. Tento rodinný étos je pre mňa silným záväzkom.

 

Patrím k desiatkam tisícov mladých ľudí, ktorí za vzdelaním odišli do zahraničia. Roky na Oxfordskej univerzite a predtým na Karlovej univerzite v Prahe mi ukázali, že dokážeme bez problémov obstáť medzi najlepšími z celého sveta – ale aj to, aké rezervy má vzdelávací systém na Slovensku. Kľúčom je nezľaknúť sa a poctivo makať, každý jeden deň.

 

Politikom som najprv radil ako poradca pre zahraničnú politiku – v Európskom parlamente, neskôr priamo ministrovi zahraničných vecí ČR a na záver aj prezidentke SR Zuzane Čaputovej. Potom som do politiky vstúpil aj sám.

 

V roku 2019 som ako líder viedol koalíciu PS/Spolu, ktorá na Slovensku vyhrala voľby do Európskeho parlamentu so ziskom vyše 20 % hlasov. Veľmi si vážim viac ako 81-tisíc krúžkov, ktoré mi osobne voliči a voličky odovzdali.

 

Stal som sa podpredsedom Európskeho parlamentu a vediem Progresívne Slovensko do národných volieb. Zažili sme víťazstvá, poučili sme sa z vlastných chýb, zostali sme jednotní. Voličom a voličkám ponúkame stabilitu, predvídateľnosť a program pre budúcnosť. S veľkou pokorou vás chcem požiadať o dôveru. Zabojujme spolu za to, aby všetci ľudia na Slovensku dostali šancu na dôstojnú budúcnosť. Dá sa to.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare