Poslanci za Smer si za peniaze od štátu prenajímajú kancelárie v budovách, ktoré patria ich vlastnej Agentúre Smer. Funguje to tak, že občania sa na to zložia zo svojich daní, parlament následne nájomné preplatí a peniaze tečú priamo do majetkového ekosystému strany. Aby toho nebolo málo, konateľom tejto agentúry je syn premiéra Fica, ktorého takto nepriamo platí samotný parlament z našich daní.
Nedáva to žiadny logický zmysel, ak by chceli naozaj pracovať pre ľudí. Poslanecké kancelárie majú slúžiť na to, aby v nich občania mohli svojich zástupcov reálne zastihnúť. V Smere však ide výlučne o to, ako k sebe presunúť štátne peniaze. Je absurdné, ak obžalovaný podpredseda parlamentu Tibor Gašpar pochádza z Nitry, pracuje v Bratislave, no štát mu prepláca kanceláriu v Žiline. Mená poslancov sa menia, ale kancelárie a peniaze tečúce do Agentúry Smer zostávajú. Len za minulý rok to bolo 150-tisíc eur.
Presne na to sa pýtame aj my. Detailne sme sa pozreli na profesné pozadie mladého pána Richtera, no nenašli sme vôbec nič relevantné, čo by ho kvalifikovalo na riadiacu funkciu s platom vo výške desiatich priemerných miezd. Transpetrol je stopercentne štátna firma a obzvlášť v čase energetickej krízy ju musia riadiť skúsení profesionáli, nie rodinní príslušníci politikov. Tento systém dosadzovania nekvalifikovaných „našich ľudí“ na lukratívne štátne miesta nemá v našom svete miesto a po voľbách mu urobíme rázny koniec.