Prejsť na obsah

Vláda pomáha proruským dezinformátorom, a ohrozuje tým európsku bezpečnosť

 Vláda pomáha proruským dezinformátorom a ohrozuje tým európsku bezpečnosť, varuje Progresívne Slovensko. Na prípad Arťoma Marčevského sme upozorňovali už dávno, po jeho zaradení na sankčný zoznam EÚ sa už minister vnútra nemôže vyhovárať, vyhlásila poslankyňa NR SR Zuzana Števulová. “Ešte pred pár týždňami minister vnútra Matúš Šutaj Eštok nevidel dôvody na zrušenie dočasného útočiska pána

 Vláda pomáha proruským dezinformátorom a ohrozuje tým európsku bezpečnosť, varuje Progresívne Slovensko. Na prípad Arťoma Marčevského sme upozorňovali už dávno, po jeho zaradení na sankčný zoznam EÚ sa už minister vnútra nemôže vyhovárať, vyhlásila poslankyňa NR SR Zuzana Števulová.

Ešte pred pár týždňami minister vnútra Matúš Šutaj Eštok nevidel dôvody na zrušenie dočasného útočiska pána Marčevského na Slovensku. Dnes už niet priestoru na zanedbávanie tohto prípadu. Ide o človeka na sankčnom zozname EÚ, ktorý aktívne pomáha ruským záujmom,” uviedla Števulová. 

Števulová ministerstvo vnútra vyzvala, aby vykonalo kroky smerujúce k zrušeniu dočasného útočiska a opusteniu územia Únie pánom Marčevským. “Slovensko nemôže byť bezpečným prístavom pre ľudí, ktorí ohrozujú našu krajinu a celú EÚ,” zdôraznila Števulová.

Na sankčný zoznam EÚ bola zaradená aj Marčevskému blízka mediálna spoločnosť Voice of Europe, pre ktorú poskytli rozhovor Erik Kaliňák či Martina Šimkovičová. Poukázala na to kandidátka PS do Európskeho parlamentu Lucia Yar.

Na Slovensku sa vytvára priestor osobám, ktoré majú nebezpečne blízko k Rusku a ruským dezinformáciám. Koalícia do správnej rady TASR zvolila šíriteľa takýchto naratívov, poslanci Smeru chodia do ruských médií ako na klavír. Nehovoriac o účasti vládnych predstaviteľov u stíhaného extrémistu Bombica. Ak by vláda chcela šíriť ruskú propagandu a nechať tu rozkvitať vplyvové operácie Moskvy, sotva by to robili inak,” uviedla Yar.

Kandidátka PS do Európskeho parlamentu Ľubica Karvašová upozornila, že nová vláda systematicky okliešťuje útvary, ktoré bojujú proti dezinformáciám a pripravujú strategickú komunikáciu. 

Tie dnes existujú iba na papieri. Nám na boji proti dezinformáciam záleží rovnako ako na posilňovaní nášho renomé u európskych partnerov. Aj z tohto dôvodu potrebujeme v Európskom parlamente zástupcov, ktorí vedia, že našou prioritou je spolupráca s našimi spojencami, nie paktovanie s agresorom. Ktorí dokážu rozlišovať medzi ruskou propagandou a faktami, a vecne argumentovať. A ktorí nás z EÚ nevyťahujú, ale si uvedomujú, že len jednotná EÚ a NATO je pre Slovensko garanciou bezpečia a prosperity,” uzavrela Karvašová.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Na doživotnú rentu nevidíme dôvod, k lex atentát predložíme pozmeňujúce návrhy

Progresívne Slovensko upozorňuje, že vládou schválené opatrenia nereagujú na samotný atentát. PS je pripravené rokovať s predstaviteľmi koalície o podobe vhodnej odpovede na atentát, v...

Sociálnu pomoc nemôže ovládať klientelizmus

Progresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu systému pre klientov sociálnych...

Do Progresívneho Slovenska vstupuje trnavský župan Jozef Viskupič

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. PS chceme ukotviť v každom regióne, posilňujeme preto o výrazné osobnosti z celého Slovenska,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare