Prejsť na obsah

Ministerstvo hospodárstva musí urýchlene vyriešiť situáciu s výzvou na elektronabíjacie stanice

Ministerstvo hospodárstva doteraz neposkytlo 10 miliónov eur z výzvy na elektronabíjacie stanice samosprávam. Ročná nečinnosť ministerstva môže obciam a mestám spôsobiť státisícové straty súvisiace s prípravou projektov, verejnými obstarávaniami a vybavovaním povolení, upozornil člen Výboru NR SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj Marek Lackovič.

„Vyzývame ministerku hospodárstva Sakovú, aby urýchlene samosprávam umožnila čerpať eurofondy na nabíjaciu infraštruktúru. Je nemysliteľné, aby výzva vyhlásená v roku 2023 nebola ani v polovici februára 2025 riadne ukončená,” zdôraznil Lackovič.


Proces výzvy je zjavne spomalený a chýba mu efektívna komunikácia zo strany Ministerstva hospodárstva. Cieľom týchto prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti je vybudovať viac ako 1 800 verejných nabíjacích bodov.

“Ak by Ficova vláda skutočne chcela pomôcť našim automobilkám zostať konkurencieschopnými voči Číne, snažila by sa podporiť aj záujem o elektromobily, ktoré sa tu vyrábajú. Mohla sa inšpirovať napríklad Poľskom. To zo svojho Plánu obnovy investuje do budovania potrebnej siete nabíjacích staníc. Poľská vláda navyše zaviedla dotácie na elektromobily vo výške 4 460 eur s pridanou podporou na zošrotovanie starých áut s motorom,” dodala poslankyňa Európskeho parlamentu Ľubica Karvašová.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Ďalšia vražda ženy nemôže ostať bez povšimnutia vlády. Zvolávame výbor a budeme žiadať riešenia

Chcem vyjadriť hlboké zdesenie a smútok nad vraždou pani Zuzany z Gelnice, ktorú zabil jej manžel, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka na regionálnom výjazde PS na...

Zonácií sme sa opäť nedočkali, vláda rozbieha ďalší nepremyslený projekt na Tichom potoku

Vláda na dnešné rokovanie avizovala predloženie zonácií národných parkov, na ktoré čakáme už niekoľko mesiacov. Záväzok nesplnili, neschopnosť Tomáša Tarabu a Filipa Kuffu navyše...

Š. Kišš: Fico s Kamenickým vedia len prekrúcať čísla, útočiť a presviedčať ľudí, že sa majú dobre

Robert Fico sa dnes postavil na tlačovú besedu a opäť ľudí presviedčal, že sa majú dobre. S ministrom Kamenickým odkazujú, že so žalostným stavom slovenskej ekonomiky nejdú nič robiť...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare