Prejsť na obsah

Zdravotníctvu hrozí kolaps a prepadnutie stoviek miliónov

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Rezort zdravotníctva vláde horí pod rukami, Palkovič musí okamžite konať a o požiari v Banskej Štiavnici píše priamo z miesta Michal Wiezik.

Štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva sa tento týždeň vrátil z dovolenky, aby prevzal rezort. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka ho vyzval urýchlene konať a predstaviť plán pre Rázsochy, reformu nemocníc aj kolabujúce ambulancie. Kvôli chaosu tejto vlády Slovensku vážne hrozí prepadnutie stoviek miliónov eur z Plánu obnovy

Expert na zdravotníctvo PS Oskar Dvořák navyše v komentári pre Aktuality.sk varuje, že pediatria na Slovensku takisto stojí pred kolapsom. Ako všade, aj tu akútne chýba personál a veľká časť pediatrov a pediatričiek je v dôchodkovom veku. Riešenia tu pritom sú, treba na ne však nabrať odvahu. 

Tento týždeň sme uzavreli sériu diskusií o budúcnosti Slovenska. Do Žiliny zavítali Simona PetríkMichal Sabo a Martin Pekárv Košiciach a Prešove ste diskutovali s podpredsedníčkou PS Luciou PlavákovouŠtefanom Kiššom aj Zorou Jaurovou. Vo všetkých mestách ste opäť nielenže zaplnili sály, ale čakali nás aj skvelé podnety, ktoré teraz zapracujeme, aby sme pripravili ten najlepší možný program. 

Tour po Slovensku priniesla množstvo dôležitých rozhovorov a stretnutí, ale ukázala nám tiež silný záujem ľudí o budúcnosť našej krajiny. Nádej, že môže byť lepšia, tu stále je. A v Progresívnom Slovensku urobíme všetko preto, aby sa stala realitou. 

1. Podpredseda PS a poslanec Tomáš Valášek bol hosťom relácie Sobotné dialógy. O vyslaní migov debatoval aj cez týždeň – v Téme dňa či v Správach a komentároch

2. “Dodanie MiG-29 na Ukrajinu je správne,” vyhlásili predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka a poslanec a podpredseda PS Tomáš Valášek po rozhodnutí vlády.

3. Michal Šimečka tiež s podpredsedom PS a europoslancom Martin Hojsík podporili výzvu 86 mimovládok, ktoré upozorňujú na snahu vlády zásadne obmedziť účasť verejnosti na legislatívnom procese.

4. Vo videu ekonóm Štefan Kišš približuje, kedy je špeciálne zdanenie veľkých firiem namieste a kedy nie.

5. Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková upozornila snahu na parlamentu nelegálne zaradiť Záborskej návrh na rokovanie parlamentu. Zákon neskôr z programu vypadol a práva žien tak zostali naďalej ochráné.

6. O odsúdení Justyny, poľskej aktivistky za práva žien, napísala Beáta Jurík.

7. “Schválili sme balík zákonov na lepšiu ochranu prírody,” oznámil podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík. Vo videu priblížil, čo balík prináša.

8. Sedem rokov práce navnivoč a ohrozená budúcnosť Žitného ostrova, aj to je realita Vrakunskej skládky, na ktorú upozornila Tamara Stohlová.

9. Maturantom a maturantkám popriala veľa šťastia pri skúškach Ingrid Kosová.

10. 15,1 % – tento výsledok nám nameral najnovší prieskum prieskum. Ďakujeme za vašu podporu!

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare