Prejsť na obsah

Voľby v septembri zbytočne predĺžia vládu chaosu, tvrdí Šimečka

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Čo si o termíne predčasných volieb myslí náš predseda a o dôsledkoch ignorovania nebezpečných skládok odpadu informuje Martin Hojsík.

Dohoda na predčasných voľbách existuje, hoci na jej schválenie si musíme počkať do posledného možného termínu – 31. januára. Náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka upozorňuje, že septembrový termín zďaleka nie je pre Slovensko dobrý. Prinesie mesiace zbytočnej agónie navyše a paralýzu fungovania štátu a za akú cenu? Výsledkom bude iba rast extrému a Fica. 

“Nedáva zmysel, aby odvolaná vláda, ktorá stratila dôveru v decembri 2022, vládla prakticky ďalších 10 mesiacov,” napísal Michal. Zároveň však zdôraznil, že naše hnutie je pripravené priniesť kvalitný program, nech budú voľby kedykoľvek a rady odborníkov a odborníčok aktívne rozširuje už dnes.

1. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka zagratuloval k víťazstvu v českých prezidentských voľbách Petrovi Pavlovi a vyzdvihol, že slušnosť a férovosť opäť raz porazili populizmus a klamstvá. Osobne prišla Pavlovi zablahoželať aj prezidentka Čaputová.

2. Oskar Dvořák v komentári pre Aktuality.sk poukázal na dôsledky nefungujúcich ambulancií na financie, zdravie a životy. Upozornil tiež, že Slovensku hrozí prepadnutie stoviek miliónov eur kvôli meškaniu s výstavbou nemocnice. 

3. “Odstúpte pani Šofranko,” vyzýva Ingrid Kosová poslankyňu OĽaNO, ktorá vo Fonde na podporu vzdelávania zneužíva moc a marí transparentné výberové konanie.

4. Na hroziacu vysokú pokutu pre Slovensko za nebezpečné skládky odpadu upozornil podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík. Na krku máme kvôli nečinnosti kompetentných žalobu aj vážnu reputačnú škodu.

5. Branislav Vančo na tému referenda, jeho zneužívania aj možností zlepšenia diskutoval v relácii Institutu pro politiku a společnost. 

6. Podpredseda PS Michal Truban vyspovedal nášho experta Štefana Kišša. V podcaste hovorili o Štefanovej profesijnej dráhe v štátnej správe aj o tom, čo brzdí Slovensko v rozvoji. 

7. Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková poukázala na rozsudok ESĽP v prípade obmedzovania prístupu ku detskej knihe, ktorá zobrazuje páry rovnakého pohlavia.

8. Ivan Štefunko v rozhovore pre Topky.sk hovorí o piatich rokoch PS, o hodnotovom ukotvení strany aj o vznikajúcich politických subjektoch.

9. Europoslanec Michal Wiezik v Európskom parlamente vyzval na zvrátenie úbytku voľne žijúcich opeľovačov a ochranu biodiverzity. 

10. Ondrej Prostredník upozornil na výrok pápeža o tom, že homosexualita nie je zločin. Adresoval ho Sudánu, no poučenie si určite vie zobrať aj Slovensko.

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare