Prejsť na obsah

Ukrajinu budeme podporovať, kým nezvíťazí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Rok vojny na Ukrajine: slovenská pomoc musí pokračovať a diskusie o budúcnosti Slovenska začínajú už budúci týždeň v Bratislave a Trnave.

“Festival hlúpostí v parlamente pokračuje,” píše predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka. Legislatívna smršť, akú sme videli tento týždeň pod taktovkou Matoviča a Kollára, čaká Slovensko možno ešte osem mesiacov, pokiaľ sa nepodarí presadiť voľby skôr. 

Náš poslanec a podpredseda Tomáš Valášek už raz za júnový termín hlasoval a plánuje tak urobiť opäť, ak bude táto možnosť na stole.

Predseda PS Šimečka bol aj hosťom relácie Na telo. Podľa jeho slov je naša krajina v hlbokej ústavnej a politickej kríze, parlament sa utrhol z reťaze a v spoločnosti sa hromadí hnev

“Tento chaos musí skončiť čo najskôr, v nových voľbách by ľudia mali dostať príležitosť rozdať karty nanovo,” povedal. Neskôr jasne pomenoval ciele, ktoré má naše hnutie do parlamentných volieb a pripomenul, že kľúčové je do politiky vrátiť slušnosť a stabilitu, aby Slovensko mohlo namiesto sporov riešiť svoju budúcnosť.

1. Poslanec a podpredseda PS Tomáš Valášek sa zúčastnil rokovaní výborov Parlamentného zhromaždenia NATO. S lídrami a líderkami Aliancie diskutoval o situácii s darovaním migov Ukrajine.

2. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka odsúdil útoky na moderátorku RTVS Martu JančkárovúO situácii, ktorej novinári a novinárky aj 5 rokov po vražde Jána Kuciaka čelia, napísala Zora Jaurová.

3. Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková za svoju prácu získala ocenenie FLAMMA udeľované inšpiratívnym právničkám Česka a Slovenska. Gratulujeme!

4. V rozhovore pre TA3 predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka priblížil, na čo sa zameriame vo volebnej kampani aj to, ako chceme presvedčiť prvovoličov/ky. 

5. Na absurdnosť prepustenia vraha po troch rokoch, zatiaľ čo ľuďom hrozí 15 rokov za mrežami kvôli mastičke z marihuany, upozornili podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík aj predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

6. Na chaos v parlamente tentokrát doplatili dôchodcovia,” napísal Štefan Kišš a vysvetlil, aké opatrenia je potrebné prijať, aby sa situácia neopakovala.

7. Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková poukázala na prekrútený hodnotový svet poslankýň OĽaNO, ktoré pobúrila rezolúcia Európskeho parlamentu.

8. Odhadované náklady nášho príspevku na bývanie priblížil Tomáš Hellebrandt s tým, že PS sa na rozpočtových jatkách nepodieľa.

9. Ondrej Prostredník v rozhovore pre Startitup hovoril o prístupe k interrupciám v spoločnosti aj o sexuálnej výchove na školách. 

10. Starostlivosť o duševné zdravie je na Slovensku extrémne poddimenzovaná. Aká je súčasná situácia a čo môžeme robiť, priblížil Oskar Dvořák.

Pozývame vás na Diskusie o budúcnosti Slovenska! Začíname v stredu 1. marca o 19:00 v Bratislave, tešiť sa môžete na predsedu PS a podpredsedu EP Michala Šimečku, podpredsedníčku PS Luciu Plavákovú a podpredsedu PS Michala Trubana.

Druhá diskusia bude vo štvrtok 2. marca o 19:00 v Trnave, zavíta k vám podpredseda PS a poslanec NR SR Tomáš Valášek, gestor pre zdravotníctvo Oskar Dvořák a členka predsedníctva Jana Hanuliaková.

Podrobnosti nájdete na príslušných linkoch. Diskusie v ďalších slovenských mestách pripravujeme a budeme o nich informovať aj na našich sociálnych sieťach. Tešíme sa na Vás!

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare