Prejsť na obsah

Špičkový expert na zdravotníctvo vstupuje do PS

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate, ktorý špičkový expert na zdravotníctvo vstupuje do nášho hnutia a ako môžete aj vy pomôcť odstrániť bariéry po celom Slovensku.

Naše rady rozširuje špičkový odborník v oblasti zdravotníctva Oskar Dvořák. Pôsobil ako generálny riaditeľ sekcie reformnej agendy na Ministerstve zdravotníctva, kde pripravil reformu nemocníc, ambulantnú reformu a tiež oblasť zdravotníctva v Pláne obnovy. “Oskar prináša skúsenosti aj víziu. Cieľ máme jasný: každý na Slovensku si zaslúži dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť,” zdôraznil na tlačovke predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka

Oskar dodal, že hoci situácia v zdravotníctve vyzerá hrozivo, nie je beznádejná. “S kvalitným plánom, odhodlaním a dobrým tímom ju dokážeme vylepšiť. PS má schopnosti posunúť nás k moderným európskym krajinám,” vyzdvihol. Neskôr poskytol aj rozhovor reláciám NA ROVINU či Téma dňa, kde okrem iného hovoril o poplatkoch v ambulanciách.

1. Výzva Odstráňme bariéry má za cieľ sprístupniť verejný priestor ľuďom so zdravotným znevýhodnením v celej krajine, náš prieskum totiž ukázal alarmujúce výsledky. Iniciatívu spustili Jana Hanuliaková a Veronika Veslárová  a podpísať ju môžete aj vy!  

2. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka pripomína, že rastúce preferencie Fica a fašistov sú výsledkom nekončiaceho zlyhávania tejto vlády bez dôvery.

3. Podpredseda PS a poslanec Tomáš Valášek podal dva naše zákony na ďalšiu schôdzu parlamentu. Prvý má za cieľ obmedziť nebezpečnú pyrotechniku, druhý zavádza nový príspevok na bývanie. 

4. “Zastavme chaos s faktúrami za energie,” vyzývajú podpredseda PS Michal Truban a ekonóm Štefan Kišš a poukazujú na nepripravenosť štátu. Napísali aj o možných riešeniach.

5. Europoslanec a podpredseda PS Martin Hojsík tiež upozorňuje na neistotu kompenzácií cien energií, situáciu malých firiem, ale aj na príčiny a riešenia energetickej krízy.

6. Nedostatky v systéme dotácií na obedy pre deti z chudobných rodín a našu novelu zákona, ktorou ich chceme napraviťpriblížil Tomáš Hellebrandt.

7. Beáta Jurík priblížila prípad poľskej aktivistky Justiny, ktorá čelí politickému procesu za pomoc žene zažívajúcej násilie.

8. Tamara Stohlová pre TA3 priblížila našu petíciu a zákon o obmedzení nebezpečnej zábavnej pyrotechniky, po ktorom volá veľká časť spoločnosti. 

9. Štefan Kišš poukazuje na nezmyselné rozhadzovanie tejto vlády, ktorým zakrýva svoju nekompetentnosť a ktoré jej môže závidieť aj Fico.   

10. “Na čo čakáte, pán minister?” vyzývajú podpredsedníčka PS Lucia Plaváková a Beáta Jurík na ukončenie diskriminácie gejov a bisexuálnych mužov pri darovaní krvi.

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare