Prejsť na obsah

Slovensko je v hlbokej ústavnej a politickej kríze

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: skoršie voľby sú východiskom z ústavnej krízy, vráťme krajine stabilitu a ako Lucia Plaváková s Beátou Jurík priblížili neschválenie príspevku na bývanie.

“Festival hlúpostí v parlamente pokračuje,” píše predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka. Legislatívna smršť, akú sme videli tento týždeň pod taktovkou Matoviča a Kollára, čaká Slovensko možno ešte osem mesiacov, pokiaľ sa nepodarí presadiť voľby skôr. 

Náš poslanec a podpredseda Tomáš Valášek už raz za júnový termín hlasoval a plánuje tak urobiť opäť, ak bude táto možnosť na stole.

Predseda PS Šimečka bol aj hosťom relácie Na telo. Podľa jeho slov je naša krajina v hlbokej ústavnej a politickej kríze, parlament sa utrhol z reťaze a v spoločnosti sa hromadí hnev

“Tento chaos musí skončiť čo najskôr, v nových voľbách by ľudia mali dostať príležitosť rozdať karty nanovo,” povedal. Neskôr jasne pomenoval ciele, ktoré má naše hnutie do parlamentných volieb a pripomenul, že kľúčové je do politiky vrátiť slušnosť a stabilitu, aby Slovensko mohlo namiesto sporov riešiť svoju budúcnosť.

1. Situáciu s darovaním migov objasnil podpredseda a poslanec PS Tomáš Valášek v Téme dňa aj vo svojom príspevku. V relácii V Politike neskôr diskutoval aj o roku vojny na Ukrajine.

2. Komentár pre Denník N ku neschváleniu príspevku na bývanie napísali podpredsedníčka PS Lucia Plaváková Beáta Jurík.

3. Branislav Vančo pre .týždeň priblížil, ako končiaca vláda zlyhala aj v boji s korupciou. 

4. Podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík a Ivan Štefunko napísali komentár pre SME o zelenej ekonomike a potrebe investovať do budúcnosti. 

5. Beáta Jurík priblížila predbežnú správu Európskeho parlamentu o ratifikácii Istanbulského dohovoru. Poukázala aj na konkrétne výzvy smerované Slovensku.

6. “Vyššie platy frustráciu zdravotníkov nevyriešia,” vysvetlil Oskar Dvořák komentári pre Aktuality.sk.

7. Definícia extrémizmu podľa ministra Krajniaka? “Urobte si názor na PS sami. Sme ľudia ako vy,” hovorí vo videu podpredsedníčka PS Lucia Plaváková

8. Michal Sabo priblížil schválené ciele znižovania emisií pre autá. Pripravil tiež nové časti Minúty klímy, na obľúbené videá sa môžete tešiť každú nedeľu.

9. Matovičov balíček likviduje Centrá voľného času a ministerstvo školstva problém ignoruje, upozorňuje Ingrid Kosová.

10. “Zrušenie koncesionárskych poplatkov je veľmi nebezpečný krok,” upozorňuje Zora Jaurová a vysvetľuje prečo.

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare