Prejsť na obsah

Šimečka: PS pôjde do volieb samostatne

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: prečo pôjde PS do volieb samostatne a aké princípy zakotvíme v programe a ako vnímame predstavený klimatický zákon.

“Do volieb pôjdeme samostatne,” vyhlásil náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka na tlačovej konferencii v stredu. Poučili sme sa z chýb minulosti, zostali sme silnou a čitateľnou stranou vernou svojim hodnotám. Ďalej naberáme špičkových expertov a expertky, sme plnoformátovým hnutím a chceme prinášať riešenia na každodenné problémy, ktorým ľudia na Slovensku čelia.

Pripravíme preto kvalitný program, garantujúci príslušnosť Slovenska k EÚ a NATO, odbornú a kompetentnú vládu aj ochranu právneho štátu. “Naším cieľom je, aby sme znovu naskočili na európsky vlak, ktorý nám ušiel. Potrebujeme naštartovať modernú, inovatívnu, zelenú ekonomiku Slovenska,” povedal Michal.

1. Pozitívne aj slabé stránky predstaveného klimatického zákona zhodnotil podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík vo videu. S Michalom Sabom poukázali aj na nedostatočné ambície pri znižovaní emisií.

2. Podpredseda a poslanec PS Tomáš Valášek patrí počtom predložených zákonov k najaktívnejším v NR SR. Náš legislatívny tím vedie podpredsedníčka Lucia Plaváková a pripravili sme takmer 30 kvalitných návrhov. 

3. Tomáš tiež vo videu reaguje na rozpravu v parlamente. “V septembri spoločne ukážme, že máme naviac,” vyzýva.

4. Tomáš Hellebrandt popísal absurdné kroky Sme rodina v otázke obedov zadarmo.  Hnutie podľa neho zneužíva chudobné deti na zisk politických bodov.

5. “Dzurindov projekt je Kiska 2.0,” povedal podpredseda PS Michal Truban v rozhovore pre Startitup.sk. Priblížil aj naše priority pre moderné a európske Slovensko.

6. Dávid Dej upozorňuje na katastrofálnu situáciu dostupnosti bývania pre mladých a navrhuje, akými riešeniami z iných krajín by sme sa mohli inšpirovať.

7. Beáta Jurík priblížila, ako vníma návrh o čerpaní materskej a otcovskej dovolenky v prípade poslancov a poslankýň, a diskusiu k nemu.

8. Vláda berie rezidentom – mladým pediatrom a pediatričkám peniaze na vzdelávanie, varuje Oskar Dvořák. Ide o ďalšie zo série zlých rozhodnutí smerom k ambulanciám, tvrdí.

9. Podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík inicioval list slovenských europoslancov a europoslankýň prezidentovi Slovenského olympijského a športového výboru, aby sa vyslovil proti účasti Ruska a Bieloruska na OH v Paríži.

10. Tretia séria Počúvame Mladých je tu! Teraz aj formou videa zistíte viac o členoch a členkách predsedníctva PS, ktorých sa pýtajú Mladí progresívci a progresívky. Prvým hosťom bol Michal Sabo.

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare