Prejsť na obsah

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo s Michalom Kovačičom. Okrem aktuálnej politickej situácie sa venovali legislatívnej smršti v NR SR, dôvodom odchodu mladých ľudí do zahraničia, daňovému zaťaženiu aj otázkam boja proti organizovanému zločinu.

Hospodárili ste tak, že sme nemysleli na budúcnosť,” vyhlásil náš predseda na adresu odvolanej vlády a poukázal, že nová vláda bude musieť čeliť dôsledkom už ďalší rok. Michal priblížil snahu PS prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské nápady. Naše riešenia voliči a voličky nájdu aj v pripravovanom programe. 

Naša séria ideathonov pokračovala v Banskej Bystrici, kde s mladými ľuďmi o budúcnosti Slovenska hovoril aj náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka. Opäť nás čakala skvelá atmosféra a množstvo podnetov od inšpiratívnych ľudí, ktorí chcú zlepšovať budúcnosť krajiny. 

Už v stredu (26.4) vyrážame za mladými do Brna. Veľa Slovákov a Sloveniek tam študuje, mnohí/é po škole zostali. Chceme od nich počuť, čo je ich vízia dôstojnej budúcnosti Slovenska, kam by mali motiváciu sa vrátiť. Ak máte od 16 do 30 rokov, urobte si aj vy výlet, pozvite známych a hlavne sa nezabudnite registrovať.

Tešiť sa na Vás bude okrem Michala aj podpredsedníčka PS Lucia PlavákováTamara StohlováMichal Sabo a mnohí ďalší. Našu sériu ideathonov pre mladých ľudí zakončíme v Bratislave 29. apríla.

1. Podpredseda PS a poslanec Tomáš Valášek v relácii Analýzy na Hrane diskutoval s povereným ministrom zahraničných vecí Rastislavom Káčerom o ukrajinskom obilí a témach zahraničnej politiky.

2. O zámere vlády sťažiť občanom pripomienkovanie legislatívy napísal podpredseda PS Michal Truban. Proti návrhom vicepremiéra Holého protestuje takmer 100 mimovládnych organizácií.

3. Na hrozbu návratu nútených kastrácií upozornila podpredsedníčka PS Lucia Plaváková.

4. Na konferencii o bezpečnosti v Európe v Londýne zastupoval zahraničný výbor NR SR náš podpredseda a poslanec Tomáš Valášek.

5. “Naozaj si niekto myslí, že ÚHP môže za to, že nemáme diaľnicu do Košíc?” pýta sa Štefan Kišš vo videu. Pre TASR vysvetlil, v čom spočíva efektivita tohto útvaru.

6. Podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík a europoslanec Michal Wiezik privítali, že EP schválil zákon na boj proti odlesňovaniu. 

7. Beáta Jurík vysvetlila prečo Matovičov návrh v podobe odpustenia daní pre matky s deťmi do 15 rokov neznamená platovú rovnosť, Štefan Kišš zase priblížil, o aké nezodpovedné narábanie s verejnými financiami ide. 

8. “Vodu kážu, víno pijú,” poukázal Tomáš Hellebrandt na konanie riaditeľky kancelárie ministra financií Hegera, ktorá pomáha Matovičovi pri kampaňových aktivitách.

9. Ondrej Prostredník bol hosťom podcastu Sexuálna výchova, kde hovoril o definícii manželstva, o cirkvi aj o vplyve náboženstva na politiku.

10. Jaroslav Spišiak poskytol rozhovor pre HNonline.sk. Priblížil súčasné vyšetrovania káuz aj slabú legislatívnu podporu boja proti mafii.  

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to. Kampaň pre mladých štartuje. Sme s vami, pani prezidentka. Organizujeme stretnutie na podporu prezidentky.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare