Prejsť na obsah

Fiškálny rámec – zdravé verejné financie, základné východisko prosperity

V prvom roku pripravíme rozpočet verejnej správy s opatreniami na štyri roky, berúc do úvahy potrebu fiškálnej konsolidácie v súlade s výdavkovými limitmi a pri zohľadnení vývoja ekonomiky.   Budeme hľadať ústavnú väčšinu na aktualizáciu ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti, čo zabezpečí jeho stabilitu a predvídateľnosť.   Budeme zodpovednou partnerskou krajinou v Európskej únii aj
  • V prvom roku pripravíme rozpočet verejnej správy s opatreniami na štyri roky, berúc do úvahy potrebu fiškálnej konsolidácie v súlade s výdavkovými limitmi a pri zohľadnení vývoja ekonomiky.

 

  • Budeme hľadať ústavnú väčšinu na aktualizáciu ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti, čo zabezpečí jeho stabilitu a predvídateľnosť.

 

  • Budeme zodpovednou partnerskou krajinou v Európskej únii aj pri reforme európskeho fiškálneho rámca EÚ. Rovnaké princípy ako v domácej fiškálnej politike budeme presadzovať aj na úrovni EÚ voči menej zodpovedným členským štátom. 

 

  • Pripravíme novú stratégiu riadenia štátneho dlhu podloženú analýzou rizík a nákladov v súlade s najlepšou praxou vo svete. O jej plnení budeme každoročne informovať verejnosť v správe, ktorá bude súčasťou procesu riadenia dlhu. 
Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare