Prejsť na obsah

Pomôcť Ukrajine je aj v záujme Slovenska

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: geopolitická orientácia Slovenska musí zostať proeurópska a na strane Ukrajiny a ako aj vy môžete pomôcť presadiť lepší klimatický zákon.

Slovensko patrí do EÚ a NATO a my v PS urobíme všetko preto, aby to tak zostalo aj po voľbách. Tento týždeň prezident Zelensky navštívil Európsky parlament a všetkým pripomenul, že ruská agresia trvá už takmer rok a Ukrajina naďalej potrebuje našu pomoc. Náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka v rozhovore pre rádio Expres vysvetlil, že je aj v záujme Slovenska, aby sa Ukrajina dokázala brániť. K tomu jej môžu poslúžiť aj MIGy, ktoré u nás ležia skladom, poukázal podpredseda a poslanec PS Tomáš Valášek. Tomáš tiež vo videu reagoval na nebezpečné dezinformácie, ktoré o údajnom vysielaní slovenských vojakov šíri Robert Fico.    

Po kauze Sputnik v robení užitočného idiota cudziemu režimu pokračuje aj Igor Matovič. Najnovší cieľ jeho vulgárnych útokov je minister zahraničných vecí. “Rastislav Káčer je dobrý minister,” zastal sa ho Michal Šimečka s tým, že mlčanie Eduarda Hegera vypovedá o tom, aké riadenie krajiny nás najbližších 8 mesiacov čaká.

1. “Nechceme sa zaoberať oponentmi, chceme priniesť hlavne riešenia,” povedal v rozhovore pre Denník N podpredseda PS Michal Truban. Hovoril o stratégii PS do volieb aj o témach, ktoré aktuálne prinášame. 

2. Na ďalšie ohrozenie peňazí z Plánu obnovy upozornil podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík v súvislosti s realizáciou výzvy Obnov dom

3. Náš návrh na príspevok na bývanie vo videu približujú podpredsedníčka PS Lucia Plaváková a Tomáš Hellebrandt. Neschopnosť ministra Krajniaka zvládať súčasnú situáciu je jeden z dôvodov, prečo je potrebné príspevok prijať, vysvetlil Tomáš.

4. Oskar Dvořák vo videu vysvetlil, ako vieme riadiť zdravotníctvo pri akútnom nedostatku personálu, ktorému dnes čelíme. Víziu spracoval aj v dokumente, pridať môžete aj vašu spätnú väzbu a podnety. 

5. Podpredsedníčka Lucia Plaváková Beáta Jurík poukázali, že minister Karas odmietol zmeniť pochybnú definíciu znásilnenia v Trestnom zákone. Lucia tiež poskytla rozhovor pre český Refresher, kde si nášho volania po zmene všimli.  

6. Martin Pekár a Štefan Kišš vo videu na prípade Carga vysvetľujú, ako na na Slovensku (ne)zachraňujú štátne podniky.

7. Europoslanec Michal Wiezik priblížil svoju snahu o revíziu smernice o priemyselných emisiách. Cieľom je zachovanie ochrany zdravia aj životného prostredia. 

8. Osud klimatického zákona je neistý, hoci je málo ambiciózny a už teraz mešká, upozorňuje Michal Sabo vo videu.

9. Dopady Matovičovho balíčka pocítia aj mladé hokejové talenty z okolia Banskej Bystrice. Na nutné škrty samospráv upozornil Dávid Dej

10. Ingrid Kosová upozorňuje na potrebnú reformu obsahu vzdelávania, ktorá sa však deje bez diskusie a je preto odsúdená na neúspech.

Aj vy môžete pomôcť presadiť lepší Klimatický zákon. Pridajte sa ku hromadnej pripomienke, ktorú pripravil podpredseda a europoslanec PS Martin Hojsík spoločne s kolegami a kolegyňami. Váš hlas je dôležitý aj v otázke ochrany klímy.

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare