Prejsť na obsah

“Nič ste nepochopili,” píše Lucia Plaváková o Karasovom návrhu

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: čo si myslí podpredsedníčka Lucia Plaváková o návrhu ministra Karasa a viac o rozhovore nášho predsedu Michala Šimečku.

Európsky súd pre ľudské práva tento týždeň prišiel s rozhodnutím Fedotova a ďalší proti Rusku, ktoré je dôležité aj pre Slovensko. Na rozsudok upozornila podpredsedníčka PS Lucia Plaváková. Rusko porušuje Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd, keď neumožňuje párom rovnakého pohlavia uznanie ich zväzku. Ku zmluvným štátom a krajinám ignorujúcim páry rovnakého pohlavia však patrí aj Slovensko.

O pár dní neskôr predstavil svoj návrh na inštitút dôverníctva minister spravodlivosti Karas. “Nič ste nepochopili,” reagovala Lucia a poukázala, že návrh je nielen ponižujúci voči LGBTI ľuďom, neuznáva ich existenciu, ale v skutočnosti ani nerieši veľkú časť životných situácií, ktorým dnes čelia.  

13,2 %! Toľko ľudí by Progresívnemu Slovensku dalo svoj hlas podľa najnovšieho prieskumu. Lepší narodeninový darček sme si ani nemohli želať ;). Za vašu narastajúcu podporu vám ďakujeme

1. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka v Rozhovoroch ZKH hovoril o predčasných voľbách, ústavnom zakotvení volebného systému, ale aj o čokoláde

2. Štefan Kišš vo videu s Marekom Lackovičom vysvetľujú, čomu dnes čelia samosprávy kvôli Matovičovmu balíčku a neschopnosti vlády. 

3. “V PS pracujeme na zásadnej reforme celej prokuratúry,” napísal Branislav Vančo v reakcii na ďalšie zneužitie paragrafu 363 generálnym prokurátorom. 

4. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka rokoval s eurokomisárkou pre energetiku Kadri Simson o riešení energetickej krízy do budúcna. Stretol sa tiež s eurokomisárkou Ylvou Johansson, hovorili o kritickej infraštruktúre EÚ. 

5. V TA3 Tamara Stohlová diskutovala o našom zákone o obmedzení nebezpečnej pyrotechniky. 

6. Škodlivý zákon o poľovníctve sa pokúsil zmeniť podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík, Ministerstvo pôdohospodárstva návrhy odmietlo zapracovať.

7. Oskar Dvořák vyčíslil, koľko nás stoja nefungujúce ambulancie a napísal aj o tom, čo ich paralýza znamená pre naše zdravotníctvo. 

8. Podpredseda PS a poslanec Tomáš Valášek priblížil, akým témam sa naše hnutie venuje okrem “zelených a LGBTI”. Zoznam zákonov, ktoré sme vypracovali, doplnila Beáta Jurík a Štefan Kišš poukázal na rozširujúce sa rady odborníkov a odborníčok.

9. Na nedostatok učiteľov a učiteliek sa zamerala Ingrid Kosová. Priniesla riešenia, ktoré je nutné okamžite prijať, aby sa hrozivé prognózy nenaplnili.

10. Europoslanec Michal Wiezik priblížil, čo bude na úrovni EÚ presadzovať cez 101 pozmeňujúcich návrhov ku Zákonu o obnove prírody.

Sobotňajšie referendum bolo neplatné.

Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka sa vyjadril ku tomuto výsledku aj ku snahám politikov zneužiť ho vo svoj prospech.

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare