Prejsť na obsah

Nenechajme sa odtiahnuť z EÚ, aj po 20 rokoch môže vyhrať proeurópske Slovensko 

Členstvo Slovenska v Európskej únii je mimoriadne dôležité, no nie je samozrejmé. Za 20 rokov sme sa stali hrdou, rovnocennou a vyspelou súčasťou EÚ, napriek tomu nás vládni politici ťahajú z Únie preč, pripomenul predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR Michal Šimečka. “Slovensko z príslušnosti k EÚ čerpá geopoliticky, bezpečnostne aj ekonomicky. Dnes však 

Členstvo Slovenska v Európskej únii je mimoriadne dôležité, no nie je samozrejmé. Za 20 rokov sme sa stali hrdou, rovnocennou a vyspelou súčasťou EÚ, napriek tomu nás vládni politici ťahajú z Únie preč, pripomenul predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

Slovensko z príslušnosti k EÚ čerpá geopoliticky, bezpečnostne aj ekonomicky. Dnes však  vidíme vyhlásenia Fica, Danka či Blahu, ktorí nás ťahujú od našich spojencov, aby nadbiehali Putinovi. Chcem preto všetkých ľudí na Slovensku vyzvať – príďte 8. júna voliť v Európskych voľbách. Nie je jedno, kto nás bude v Európe reprezentovať. Ukážme, že aj po 20 rokoch môže vyhrať demokratické a proeurópske Slovensko,” zdôraznil Šimečka.

Vstup do EÚ bolo jedno z najlepších rozhodnutí o budúcnosti našej krajiny, ktoré sme spoločne spravili, doplnil podpredseda Európskeho parlamentu a podpredseda PS Martin Hojsík. 

Dnes však pocit hrdosti a oslavu úspešného slovenského príbehu v EÚ prebíjajú čoraz viac útoky premiéra Fica na EÚ. Za všetko zlé môže Únia. Nie Ficova vláda, ktorá rozkladá demokraciu a porušuje spoločné pravidlá. Nenechajme sa ale oklamať. Aj na príklade Brexitu vidíme, kam až môže toto burcovanie ľudí proti Únii zájsť. Nedovoľme vládnej demagógii otráviť a zničiť úspešný príbeh Slovenska v EÚ. Vyberme si pokračovanie úspešného európskeho príbehu,” vyzval Hojsík.

Kandidátka PS do volieb do Európskeho parlamentu a bývalá diplomatka Ľubica Karvašová vyhlásila, že v novodobých dejinách Slovenska nemáme významnejšiu udalosť, ako vstup do EÚ.

Európska únia vždy bola symbolom slobody, demokracie a nádeje pre našu krajinu. Raketovo sme začali dobiehať západnú životnú úroveň. Súčasná vláda nás ale ťahá preč od všetkého, čo sme 1. mája 2004 získali. Preč od zdrojov pre náš rozvoj, od našich partnerov aj od hodnôt EÚ. My v PS vieme, že 20 rokov v Únii znamená nielen výhody, ale aj rastúcu zodpovednosť. Za našu spoločnú európsku budúcnosť,” uzavrela Karvašová.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Národné parky regiónom pomáhajú, no vláda ich berie ako bremeno

Namiesto ochrany deviatich národných parkov ich ministerstvo životného prostredia chápe ako bremeno, čím ohrozuje vzácnu prírodu a brzdí budúci rozvoj vymierajúcich regiónov Slovenska....

Zákon o výruboch je nebezpečný, vládna koalícia ho odmietla opraviť

Zákon o výrube drevín je nebezpečný a otvára dvere ničeniu prírody, upozorňuje Progresívne Slovensko. Novela predstavuje veľký problém pre voľnú krajinu aj pre mestá a obce,...

Vyzývame vládu na stiahnutie zákona o RTVS, reforma verejnoprávnych médií musí byť výsledkom celospoločenskej diskusie

Progresívne Slovensko vyzýva vládu, aby stiahla zákon, ktorý likviduje RTVS. Koalícia má príležitosť vytvoriť priestor pre riadnu diskusiu o reforme verejnoprávnych médií, ktorá by...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare