Prejsť na obsah

Nedovoľme, aby si z RTVS spravili dezinformačný kanál

Progresívne Slovensko a SaS pozývajú na protest na záchranu RTVS v stredu o 18:00 na Námestí slobody. Postavme sa proti ich barbarskému plánu a ukážme, že si nenecháme ukradnúť slobodné médiá, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. “Ficova vláda nás ťahá preč z Európy, stále viac na východ. Idú presne podľa manuálu

Progresívne Slovensko a SaS pozývajú na protest na záchranu RTVS v stredu o 18:00 na Námestí slobody. Postavme sa proti ich barbarskému plánu a ukážme, že si nenecháme ukradnúť slobodné médiá, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

Ficova vláda nás ťahá preč z Európy, stále viac na východ. Idú presne podľa manuálu autokratov. Likvidujú spravodlivosť, naše zahraničné vzťahy, kultúru aj prírodu, a teraz chcú definitívne ovládnuť aj verejnoprávny rozhlas a televíziu. Slobodné médiá sú kyslíkom demokracie. Ak si ich Ficova vláda podmaní, bude pre nich jednoduchšie zabetónovať sa pri moci,” varuje Šimečka. 

Videli sme to v posledných dvoch voľbách. Neváhajú klamať, šíriť hoaxy, ohýbať všetky pravidlá. Aj preto potrebujeme nezávislý, silný verejnoprávny rozhlas a televíziu. Aby ľudia na Slovensku mohli počuť a vidieť pravdu, a neboli odkázaní na dezinformačné kanály Smeru či SNS. Obávam sa, že na presne takýto kanál by postupne chceli premeniť aj RTVSTomuto barbarskému plánu sa musíme postaviť a ukázať, že nám záleží na tom, aby sme udržali Slovensko v civilizovanej Európe,” dodal Šimečka. 

Cieľ vlády je jediný – urobiť z RTVS dezinformačné médium, kde budú členovia SNS rozprávať o tom, že zem je plochá a že Rusko, ktoré na Ukrajine vraždí nevinných ľudí, je náš priateľ. Preto pozývame ľudí na protest, ktorý bude v stredu 15. mája o 18:00 na Námestí Slobody v Bratislave. Spoločne sa postavíme za slobodnú RTVS, ako aj proti zákonu, ktorý z RTVS robí politické konšpiračné médium,“ dodal predseda SaS Branislav Gröhling.

RTVS mala doteraz veľmi dobré výsledky, najdôveryhodnejšie spravodajstvo a podporovala slovenskú tvorbu, aj keď vláda tvrdí opak. „Postavme sa spoločne za túto RTVS a nie za STVR, ktorú vytvára vláda po vzore Orbána a Putina,“ povedal Gröhling.

Vláda Roberta Fica spolu s nominantkou SNS Martinou Šimkovičovou každým dňom dokazujú, ako im extrémne vadí akýkoľvek náznak kritiky či slobodného umenia. Opakované útoky na novinárov, umelcov a hercov, ktorých si chce ministerka kultúry predvolávať na koberček ako v čase tvrdej normalizácie, to len potvrdzujú,“ uzavrel predseda B. Gröhling.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Národné parky regiónom pomáhajú, no vláda ich berie ako bremeno

Namiesto ochrany deviatich národných parkov ich ministerstvo životného prostredia chápe ako bremeno, čím ohrozuje vzácnu prírodu a brzdí budúci rozvoj vymierajúcich regiónov Slovenska....

Zákon o výruboch je nebezpečný, vládna koalícia ho odmietla opraviť

Zákon o výrube drevín je nebezpečný a otvára dvere ničeniu prírody, upozorňuje Progresívne Slovensko. Novela predstavuje veľký problém pre voľnú krajinu aj pre mestá a obce,...

Vyzývame vládu na stiahnutie zákona o RTVS, reforma verejnoprávnych médií musí byť výsledkom celospoločenskej diskusie

Progresívne Slovensko vyzýva vládu, aby stiahla zákon, ktorý likviduje RTVS. Koalícia má príležitosť vytvoriť priestor pre riadnu diskusiu o reforme verejnoprávnych médií, ktorá by...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare