Prejsť na obsah

Slovensko je európske, demokratické a naše.

Spravím všetko, čo je v mojich silách, aby slušnosť a odbornosť zvíťazili nad túžbou po beztrestnosti a pomste. Nielen v týchto voľbách.

O mne

Som Ľudovít Ódor. Záleží mi na tom, akým smerom sa bude Slovensko uberať v budúcnosti. To je dôvod, prečo som aktívne vstúpil do politiky. Nechcem deliť, ale násobiť. Preto som si vybral pôsobenie v Progresívnom Slovensku. V silnom hnutí, ktoré má jasno v hodnotách a v smerovaní krajiny, ktoré je mi blízke.

Vo voľbách do Európskeho parlamentu ponúkam svoje skúsenosti ako bývalý predseda vlády, viceguvernér národnej banky či hlavný ekonóm ministerstva financií. Pomáhal som Slovensku pri kľúčových reformách verejných financií, pri zavedení Eura či zákona o dlhovej brzde.

Na vlastnej koži som zažil, ako sa dajú meniť veci k lepšiemu. Aj keď to vyzerá beznádejne, napríklad tak ako dnes. Vládna koalícia ťahá Slovensko smerom k ruskej gubernii či banánovej republike, ničí právny štát, a jej jediným programom je zabezpečiť beztrestnosť pre seba a svojich ľudí. To im nemôžeme dovoliť.

Je načase spojiť sily a ukázať, že Slovensko je stále európske, demokratické a naše.

Spravím všetko, čo je v mojich silách, aby slušnosť a odbornosť zvíťazila. Nielen v týchto voľbách.

Nemôžu mať všetko.

Aktivity

O recepte, ktorý rozhodol tieto voľby, a ako ho stráviť, sa viac dočítate v novom newsletteri.

Prihlásiť na jeho odber sa môžete prostredníctvom odkazu v bio.

_
Objednávateľ: Progresívne Slovensko, Grösslingová 4, 811 09 Bratislava, IČO: 51 224 836.
...Dodávateľ: Meta Platforms Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour Dublin 2, Ireland VAT Reg. No. IE9692928F

Výsledky prezidentských volieb sú pre mnohých sklamaním. Nebudem ho zakrývať ani ja. Vyhral kandidát, ktorého kampaň bola postavená na klamstvách, manipulácii a strachu. Petrovi Pellegrinimu gratulujem k víťazstvu a chcem veriť, že bude prezidentom všetkých občanov a občaniek, ...nielen vládnej koalície.

Toto však nie je konečná. Sú pred nami ďalšie výzvy a ja sa nevzdávam. Skutočne totiž prehráme vtedy, keď rezignujeme a odídeme. O to viac musíme teraz zabrať. Do politiky som sa rozhodol vstúpiť, pretože som sa nemohol nečinne prizerať tomu, čo sa okolo mňa dialo. Aj preto, že verím, že slušnosť, odbornosť, a pravda v nej majú svoje miesto.

Najbližšiu príležitosť ukázať, že to tak skutočne je máme už o 2 mesiace v eurovoľbách. Nedovoľme, aby nad nami vyhrali.

Môj hlas som už odovzdal nezávislému kandidátovi, ktorý bude slúžiť ľuďom. Bude to tesné, preto vezmite aj svoju +1. Na každom hlase záleží. 🇸🇰

Ako to vidíte vy? 👓

Pred piatimi rokmi sme si zvolili Zuzanu Čaputovú. Ako predseda jej dočasnej vlády som mohol zblízka vidieť, akou prezidentkou bola. Prezidentkou rozvážnou, nezávislou, láskavou. Prezidentkou, ktorá kládla záujem tejto krajiny na prvé miesto. Za túto službu ľuďom jej patrí ...skutočná vďaka.

O týždeň máme príležitosť vybrať si prezidenta. Zvoľme si opäť prezidenta, ktorý bude chrániť ľudí a Slovensko, nie vládu a Roberta Fica.

Foto: archív Kancelárie prezidenta SR

Máte už odvolené? Ešte to stíhate! 🗳️

Nepremeškajte tento sviatok demokracie a príležitosť zvoliť si skúseného, proeurópskeho a demokratického kandidáta.

Ficova vláda ťahá Slovensko smerom na východ, ničí právny štát a jej jediným programom je zabezpečiť beztrestnosť pre seba a svojich ľudí. Ale nepodarí sa im to.

Slovensko nie je len súčasná vláda. Stále je tu veľká sila, ktorá nás chce vidieť na Západe a pri ...spoločnom stole v EÚ. Veľmi ma teší, že sa do tohto boja pridávajú aj @lubicakarvasova a @veronikaostrihonova .

Ľubica je špičková diplomatka, ktorá 13 rokov bojovala za záujmy Slovenska doma aj v zahraničí. Veronika už dlhodobo využíva svoj silný hlas v najdôležitejších témach pomoci mladým ľuďom, boju za ľudské práva, rodovú rovnosť či lepšie podmienky pre tých najzraniteľnejších.

S takýmito ľuďmi na palube Fica a spol. dokážeme v európskych voľbách poraziť.

Ďakujem, Ľubica a Veronika 🤝

Sledujte ma tu:

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare