Prejsť na obsah

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej dvanástke politikov a političiek s najväčším vplyvom na politiky EÚ nikto zo Slovenska v tomto ani v  porovnateľných rebríčkoch neobjavil. Súčasne je Hojsík piatym najvplyvnejším politikom europarlamentu v oblasti ochrany životného

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej dvanástke politikov a političiek s najväčším vplyvom na politiky EÚ nikto zo Slovenska v tomto ani v  porovnateľných rebríčkoch neobjavil. Súčasne je Hojsík piatym najvplyvnejším politikom europarlamentu v oblasti ochrany životného prostredia. 

V sektorovom hodnotení poľnohospodárskej politiky je zase vplyvný Michal Wiezik. Umiestnil sa ako najvplyvnejší europoslanec v rámci našej frakcie Renew Europe v oblastiach ochrany a obnovy prírody.

“Je to jasný dôkaz toho, že aj zástupcovia malých krajín môžu uspieť a mať silný vplyv na dianie v celej Európskej únii. Považujem za kľúčové v tejto práci aj naďalej pokračovať, aby sa hlas slovenských, proeurópskych a environmentálne založených voličov a voličiek v Bruseli nestratil,” povedal Martin Hojsík.  

EU Influence index sa vytvára na základe legislatívnej aktivity, líderstva, riadiacich pozícií, schopnosti spolupracovať a presadzovať politickú agendu do praxe v úspešných hlasovaniach. Pravidelne ho zverejňuje organizácia EU Matrix. 

“Hodnotenie je pre mňa ďalším dôkazom, že máme na to, aby sme hrali prvú európsku ligu, len musíme robiť veci poctivo, odborne a vytrvalo,” dodal europoslanec Michal Wiezik.

Progresívne Slovensko v koalícii so Spolu vyhralo v roku 2019 európske voľby. “Opakované vysoké umiestnenia vo viacerých hodnoteniach sú zároveň vysvedčením, ktoré jasne potvrdzuje, že získané mandáty od ľudí sme za uplynulých päť rokov našou prácou v Európskom parlamente obhájili. Budeme ich aj naďalej napĺňať v maximálnej možnej miere,” dodal podpredseda Európskeho parlamentu.

Hnutie chce naďalej prinášať výsledky a riešenia pre občanov a občianky Slovenska na európskej úrovni. Práve odbornosť, konštruktívnosť a schopnosť spájať sú spolu s hodnotami demokracie a slobody jedinou úspešnou cestou, ako presadzovať slovenské záujmy v Európe.  

“Slovensko potrebuje v Európe vytrvalých, odborne zdatných a aktívnych zástupcov a zástupkyne, ako sú Martin Hojsík a Michal Wiezik. Som nesmierne hrdý, že za PS sme počas súčasného mandátu ukázali, že presne takých ľudí ponúkame. Pretože len takto dokážeme presadiť účinné riešenia pre budúcnosť všetkých ľudí na Slovensku. S našimi výsledkami sa budeme uchádzať o dôveru voličov opäť 8. júna. A hovoríme to jasne: v Európskych voľbách 2024 chceme poraziť Smer. Nemôžu mať všetko,” povedal predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. 

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Sponzorské dary Tiposu vzbudzujú otázky, no minister športu mlčí

Štátna spoločnosť Tipos zvláštnym spôsobom sponzorovala koncert Patrika Vrbovského a podporila akciovú spoločnosť MMA organizácie, v ktorej dozornej rade sedí Vrbovský s Attilom...

Bizarná vládna dotácia za 57-tisíc eur nepomôže nikomu, len Smeru

Vláda pridelila obci Babinec so 60 obyvateľmi dotáciu 57-tisíc eur na ihrisko, na ktorom sa má hrať hádzaná. V čase, kedy sa musia ľudia zbierať napríklad na opravu okien v košickej...

Ursula von der Leyenová mala najlepší program s dôležitými prioritami

Europoslanci a europoslankyne Progresívneho Slovenska podporili za predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, pretože mala najlepší program s prioritami ako dostupné bývanie,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare