Prejsť na obsah

Máme plán pre budúcnosť Slovenska, príďte s nami diskutovať

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Máme plán pre budúcnosť Slovenska, predstavujeme piliere programu a ako o našej vízii s vami diskutujeme vo všetkých krajských mestách.

“Nestrácame čas konfliktami. Chceme riešiť budúcnosť Slovenska, našu spoločnú budúcnosť,” vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka na tlačovke v stredu. Predstavili sme na nej našu víziu a hlavné piliere programu, ktorého cieľom je ľuďom vrátiť nádej, že bez večného chaosu dokáže Slovensko čeliť aktuálnym krízam, naštartovať ekonomiku aj rast životnej úrovne a zároveň byť štátom pre všetkých, odkiaľ mladí neutekajú, ale sa vracajú. S normálnou stranou, akou PS je, sa to dá. 

Náš programový tím povedie špičkový ekonóm Štefan Kišš. “Slovensko musí využiť svoj potenciál naplno,” povedal a priblížil, čo preto chceme spraviť. Súčasťou tímu budú spoluzakladatelia/ky PS, člen a členka predsedníctva Ivan Štefunko a Zora Jaurová aj ekonomický expert Tomáš Hellebrandt.

O vízii pre budúcnosť Slovenska teraz vyrážame diskutovať s vami. Budeme počúvať, čo vás trápi a zaujíma, zodpovieme vaše otázky a zapracujeme vašu spätnú väzbu. Diskusie sme odštartovali tento týždeň v Bratislave, kde vás prišlo naozaj veľké množstvo. Skvelú atmosféru vo videu zhrnul predseda PS Michal Šimečka, hosťami boli aj podpredsedníčka PS Lucia Plaváková a podpredseda Michal Truban.

Na druhý deň sme pokračovali v Trnave, diskusiou podpredsedu PS a poslanca Tomáša Valáška, gestora pre zdravotníctvo Oskara Dvořáka a členky predsedníctva Jany Hanuliakovej. Aj tu patrí veľká vďaka úžasnému publiku. 

Stretnúť nás ale môžete aj v ďalších krajských mestách, už v pondelok sa vidíme v Trenčíne, neskôr v Banskej Bystrici a Nitre. Nasledujúci týždeň za vami prichádzame do ŽilinyKošíc Prešova. Podrobnosti nájdete na príslušných linkoch. Tešíme sa na Vás!

1. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka poskytol rozhovor pre TASRV nedeľu na TA3 debatoval s Borisom Kollárom, hovorili o rozvrate verejných financií, ovládnutí generálnej prokuratúry aj o vládnom chaose.

2. O snahe poslankyne Záborskej a ďalších znemožniť právne tranzície na Slovensku napísala podpredsedníčka PS Lucia Plaváková, k téme sa vyjadrila aj pre SME.

3. OĽaNO sa snaží do zákona zaviesť “veriacich druhej kategórie”, upozornil Ondrej Prostredník na snahu o diskrimináciu moderných cirkví.

4. “Situácia s výzvou Obnov dom je horšia ako sme si mysleli,” varuje podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík. Riziko straty peňazí z Plánu obnovy je každým dňom vyššie. 

5. Predseda PS Michal Šimečka a gestor pre zdravotníctvo Oskar Dvořák žiadajú vládu o informácie a konanie pri výstavbe Rázsoch a reforme nemocníc. 

6. Michal Sabo spoločne s Mladými progresívcami v rámci Globálneho klimatického štrajku vo videu upozornili na naliehavosť riešenia klimatickej zmeny. 

7. Europoslanec Michal Wiezik rok od znečistenia rieky Slaná poukázal na nekonanie kompetentných orgánov. Slovenský vodohospodársky podnik vyzval oficiálnym listom situáciu riešiť.  

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare