Dlhoročný manažér Milan Ďuračka kandiduje za Progresívne Slovensko na primátora mesta Bánovce nad Bebravou. Jeho kandidatúru podporili SaS, Demokrati, Hnutie Slovensko aj OKS.
“Bánovce nie sú baštou PS, to uznávam. O to viac si vážim prácu členov a členiek PS a ďalších prodemokratických strán, ktorí to so svojím mestom nevzdávajú. Ťažko sa konkuruje niekoľkým autobusom, veľkým pódiám a populistickým rečiam. Ale povedzte mi, čo z toho Bánovce a hlavne ľudia v tomto meste majú? Čo majú z toho, keď im táto vláda siaha hlboko do vreciek, zatiaľ čo sa sami vyvážajú na tryskáčoch?” spýtala sa podpredsedníčka PS Beáta Jurík a dodala, že aj v Bánovciach sa to dá robiť oveľa lepšie, len ich treba, tak ako na národnej úrovni, vymeniť.
Pripomenula, že o Milanovi je známe aj to, že je veľmi aktívnym športovcom a dobrovoľným hasičom. “Vytrvalosť a drina mu nie sú cudzie. A dnes mesto ako Bánovce potrebuje človeka, ktorý má dostatok energie a sily na to, aby ich vytrhol zo stagnácie a opäť rozbehol vpred. Človeka, ktorý vie, čo znamená služba ľuďom – a taká má byť aj úloha primátora. Nie sebe a svojim známym, nie strane, ale ľuďom,” vyhlásila.
Milan Ďuračka roky pôsobil ako vrcholový manažér, skúsenosti má zo spoločností na Slovensku aj v zahraničí.
“Bánovce nad Bebravou sú mojím domovom, a preto mi nesmierne záleží na tom, aby boli miestom, kde sa oplatí žiť, pracovať a zakladať si rodiny. Dnes sa túto víziu nedarí napĺňať. Naopak, za posledné roky klesol počet obyvateľov Bánoviec takmer o päťtisíc. Mladí odchádzajú za prácou, za bývaním, za životom, ktorý im tu nevieme ponúknuť. Odchádzajú firmy ako Eterna, problémy vidíme v Gábore aj v Helle. To sú veci, ktoré si vyžadujú rozhodný prístup a odvahu konať. A tie ja mám,” dodal.
Problémom podľa Ďuračku je, že vo vedení mesta sa dlhé roky striedajú stále tí istí ľudia a výsledkom sú tie isté problémy, tie isté sľuby a často aj tie isté sklamania. “Práve preto je najvyšší čas na skutočnú zmenu. Mojou hlavnou prioritou sú pracovné miesta. Vďaka dlhoročným skúsenostiam vo vrcholovom manažmente viem, ako aktívne hľadať investorov a priviesť ich do Bánoviec. Chcem tiež pomôcť miestnym podnikateľom a vytvoriť podmienky pre nových, aby sa nebáli investovať svoje peniaze u nás. Zameriam sa aj na opravu infraštruktúry, ktorá je na mnohých miestach v zlom stave. Pripravíme tiež nové parkovacie miesta,” povedal.
Ďuračka chce rovnako vytvoriť podmienky na pohyb a šport a podporiť aj miestne komunity.
“Ponúkam vedenie mesta založené na zodpovednom manažmente, jasnom plánovaní a novej energii. Nečakám so založenými rukami, už teraz pracujem na riešeniach a stretávam sa s odborníkmi. Vážim si podporu Progresívneho Slovenska, strany Sloboda a Solidarita, Demokratov, Hnutia Slovensko aj OKS. Ruku k spolupráci však úprimne podávam každému, komu záleží na rozvoji Bánoviec,” uzavrel Ďuračka.
Podobné články
Minister Susko bagatelizuje fenomén násilia na ženách a nemá pripravené žiadne riešenia
26. júna
V posledných dňoch Slovensko šokovala ďalšia vražda ženy jej manželom. Vyšlo tiež najavo, že Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK) eviduje aspoň 10 prípadov omámenia žien a...
Ján Mažgút v majetkovom priznaní nepriznal byt, ktorý užíva. Podávame podnet na prešetrenie
25. júna
Poslanec Smeru Ján Mažgút by vraj rád žiaril ako maják, ktorý je vzorom pre ostatných, no v jeho majetkovom priznaní je čierna diera. Byt, ktorý užíva, totiž nepriznáva, upozornila...
Ďalšia vražda ženy nemôže ostať bez povšimnutia vlády. Zvolávame výbor a budeme žiadať riešenia
24. júna
Chcem vyjadriť hlboké zdesenie a smútok nad vraždou pani Zuzany z Gelnice, ktorú zabil jej manžel, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka na regionálnom výjazde PS na...