Prejsť na obsah

8

Mgr. Simona Petrík

podpredsedníčka samosprávneho kraja

Som slovenská politička a v hnutí PS sa venujem najmä rodinnej politike a rodovej rovnosti. V rokoch 2016 – 2020 som bola poslankyňou NR SR. Vyštudovala som politológiu na UK v Bratislave, viac ako 15 rokov som podnikala v oblasti vzdelávania a od roku 2011 sa ako aktivistka angažovala v organizáciách za práva a postavenie žien. Ako súčasná vicežupanka BSK zodpovedám v kraji za sociálne veci a v hnutí PS aktívne prinášam legislatívne riešenia zamerané na podporu rodín s deťmi a žien.

Som politička, feministka, milovníčka volejbalu, ale v prvom rade som mama. Dcéra Zorka nám s manželom Tomášom robí radosť už ôsmy rok. Aj kvôli nej, ale aj kvôli sebe je mojím snom Slovensko, kde bude jednoduché založiť si rodinu a mať deti. Kde každá rodina – aj dúhová, jednorodičovská či mnohodetná – bude môcť žiť dôstojný a naplnený život. Kde budú ľudia žiť, nielen prežívať. Zároveň bojujem za skutočnú rovnosť pre všetkých bez ohľadu na rod, vek či etnicitu. Chcem férovú krajinu.

Podujatia

TURNAJ V PLÁŽOVOM VOLEJBALE: Senec

Bufet pri kurtoch / Senecké jazerá

VIAC INFO

ČAS: 09:00 - 16:00

Už druhý rok po sebe Progresívne Slovensko v lete organizuje turnaj v plážovom volejbale, keďže v našich radoch máme nemálo volejbalových nadšenkýň a nadšencov. Príď sa do Senca rozlúčiť s letom a zahrať si s nami!

VIAC INFO

ČAS: 19:00 - 21:00

Príďte si zasúťažiť v kvíze s našimi osobnosťami, a spoznať naše kandidátky a kandidátov v neformálnom prostredí.

KVÍZ: Košice

ČAS: 18:00 - 20:00

Príďte sa porozprávať s Michalom Šimečkom o dôstojnej budúcnosti pre Slovensko.

DISKUSIA: Hrabovo

ČAS: 15:00 - 18:00

Pozývame vás na piknik. Deti sa môžu zahrať, užiť si divadielko či maľovanie na tvár. Príďte sa porozprávať o našich opatreniach pre rodiny. Osobnosti PS: Michal Šimečka, Simona Petrík a Tomáš Hellebrandt.

PIKNIK: Žilina

VIAC INFO

ČAS: 14:00 - 17:00

Zaujíma nás, akú budúcnosť chcete pre seba a pre Slovensko práve vy. Príďte sa porozprávať s našimi osobnosťami a dozvedieť sa viac o našich prioritách.

STRETNITE NÁS V ULICIACH: Dolný Kubín
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare