Prejsť na obsah

14

Mgr. et Mgr. Beáta Jurík

právnička, politická poradkyňa v Európskom parlamente

Som jednou z tých mladých ľudí, ktorých pred rokmi situácia na Slovensku vyhnala do zahraničia. Vyštudovala som právo na univerzitách Bordeaux a Štrasburg. V Štrasburgu som tiež pracovala ako odborná asistentka, prednášala som ústavné, medzinárodné právo a samozrejme právo EÚ. Som autorkou niekoľkých publikácií v anglickom a francúzskom jazyku. Zároveň som pracovala v Centre pomoci ženám zažívajúcim násilie a v Spoločnosti pre plánované rodičovstvo. Akademickú pôdu som potom vymenila za politiku: pôsobím ako politická poradkyňa pre Renew Europe v EP v Bruseli. Venovala som sa právnemu štátu, korupcii a eurofondom, teraz sa zameriavam na rodovú rovnosť. Dnes viem, že chcem prispieť ku zmene a tá sa na diaľku robiť nedá.

Vďaka PS a ľuďom v ňom mám opäť nádej, že aj naša krajina môže byť modernou, zelenou a spravodlivou pre všetkých ľudí bez rozdielov. V PS sa venujem najmä rodovej rovnosti a politikám pre mladých. Som spoluautorkou niekoľkých našich návrhov zákonov, ako príspevok na bývanie, redefinícia znásilnenia, interrupčný zákon či platené stáže. Verím, že v parlamente môžem byť silným hlasom tých najzraniteľnejších z nás. A tí a tie čo ma poznajú vedia, že rozhodne nebudem ticho.

Podujatia

VIAC INFO

ČAS: 20:00

Príďte si zasúťažiť v kvíze s našimi osobnosťami, a spoznať naše kandidátky a kandidátov v neformálnom prostredí.

KVÍZ: Banská Bystrica

DISKUSIA PRE NEROZHODNUTÝCH: Banská Bystrica

Hotel Národný dom / Banská Bystrica

VIAC INFO

ČAS: 18:00 - 20:00

Príďte sa porozprávať s Michalom Šimečkom, Ingrid Kosovou a Beou Jurík aj o kontroverzných témach. Tešíme sa na vaše otázky - najmä tie kritické.

DISKUSIA PRE NEROZHODNUTÝCH: Banská Bystrica

ČAS: 18:00 - 20:00

Príďte sa porozprávať aj o kontroverzných témach. Tešíme sa na vaše otázky - najmä tie kritické.

DISKUSIA: Lučenec

VIAC INFO

ČAS: 14:00 - 18:00

Zaujíma nás, akú budúcnosť chcete pre seba a pre Slovensko práve vy. Príďte sa porozprávať s našimi osobnosťami a dozvedieť sa viac o našich prioritách.

STRETNITE NÁS V ULICIACH: Zvolen

VIAC INFO

ČAS: 20:00

Príďte si zasúťažiť v kvíze s našimi osobnosťami, a spoznať naše kandidátky a kandidátov v neformálnom prostredí.

KVÍZ: Zvolen
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare