Prejsť na obsah

Fico musí prebrať zodpovednosť, záchranu peňazí z Plánu obnovy má vo svojich rukách

Robert Fico môže ešte stále zastaviť prepadnutie stoviek miliónov eur z Plánu obnovy, musí však okamžite konať. Po stretnutiach s predstaviteľmi inštitúcií EÚ to uviedol podpredseda Národnej rady SR a predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Šimečka ostro odmieta premiérove slová o tom, že nabáda na odobratie peňazí z eurofondov a Plánu obnovy. „Práve naopak, dnes v

Robert Fico môže ešte stále zastaviť prepadnutie stoviek miliónov eur z Plánu obnovy, musí však okamžite konať. Po stretnutiach s predstaviteľmi inštitúcií EÚ to uviedol podpredseda Národnej rady SR a predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Šimečka ostro odmieta premiérove slová o tom, že nabáda na odobratie peňazí z eurofondov a Plánu obnovy. „Práve naopak, dnes v Bruseli robím to, čo by mal robiť Robert Fico – bojujem a lobujem, aby Slovensko o peniaze z EÚ neprišlo. Vysvetľujem našim partnerom, že Slovensko je viac ako Fico,“ podčiarkol.

“Slovenský premiér nedôstojne fňuká, klame a vyhovára sa na opozíciu. Je to však on a jeho vláda, kto zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry a pretlačením promafiánskeho balíčka ohrozil peniaze z Plánu obnovy, ktoré Slovensko nutne potrebuje,” vyhlásil Šimečka.

Predseda PS varuje, že politika vlády je dlhodobo neudržateľná. “Naši partneri nám sem nebudú posielať miliardy eur, ak ich tu môže Ficova vláda beztrestne rozkradnúť. Veľmi kriticky hodnotia zrušenie špeciálnej prokuratúry, ktorá sa na boj s korupciou a ekonomickou trestnou činnosťou špecializovala,” povedal podpredseda NR SR. 

Šéf progresívcov premiéra vyzval, aby prevzal zodpovednosť. „Vyzývam Roberta Fica, aby podnikol všetky kroky na záchranu miliárd pre Slovensko z Plánu obnovy. Ide o priamy dôsledok jeho krokov, pred čím ho opakovane varovali európske inštitúcie, my v opozícii aj desiatky tisíc ľudí na námestiach. On však tvrdohlavo valcoval a dnes hrozí, že za to bude pykať celé Slovensko. Zastavte to, pán Fico, je to vo Vašich rukách,“ uzavrel Šimečka.

Predseda progresívcov Michal Šimečka je v Bruseli na dlhodobo plánovanom volebnom kongrese európskej liberálnej strany ALDE.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Sponzorské dary Tiposu vzbudzujú otázky, no minister športu mlčí

Štátna spoločnosť Tipos zvláštnym spôsobom sponzorovala koncert Patrika Vrbovského a podporila akciovú spoločnosť MMA organizácie, v ktorej dozornej rade sedí Vrbovský s Attilom...

Bizarná vládna dotácia za 57-tisíc eur nepomôže nikomu, len Smeru

Vláda pridelila obci Babinec so 60 obyvateľmi dotáciu 57-tisíc eur na ihrisko, na ktorom sa má hrať hádzaná. V čase, kedy sa musia ľudia zbierať napríklad na opravu okien v košickej...

Ursula von der Leyenová mala najlepší program s dôležitými prioritami

Europoslanci a europoslankyne Progresívneho Slovenska podporili za predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, pretože mala najlepší program s prioritami ako dostupné bývanie,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare