Prejsť na obsah

Do PS vstupuje Jaroslav Spišiak, odborník na boj proti korupcii a organizovanému zločinu

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Predstavili sme našu novú posilu v boji za spravodlivosť a právny štát, k parlamentnému chaosu a aktuálnym otázkam politiky sme usporiadali tlačovku.

Progresívne Slovensko naďalej rozširuje svoje rady odborníkov a odborníčok. Na tlačovej konferencii sme v stredu predstavili našu najnovšiu posilu v oblasti rezortu vnútra a boja proti organizovanému zločinu. Do PS vstupuje bývalý policajný prezident a viceprezident, Jaroslav Spišiak.

“Chceme pre Slovensko budúcnosť bez chaosu, ale aj bez návratu Fica. Kde funguje poriadok, spravodlivosť a dodržiavanie práva pre každého, bez ohľadu na vplyv či peniazeJaroslav Spišiak do zápasu za takúto budúcnosť prináša skoro 30 rokov skúsenosti, rozvahu a jasný morálny kredit,” uviedol náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka.

Rozhodnutiu pána Spišiaka sa veľmi tešíme. Svoje dôvody opísal jasne: “Odmietam sa s tým zmieriť s tým, že aj dobré nápady nakoniec doplatia na hádky a chaos. Chcem, aby tu veci fungovali normálne, odborne, podľa zákona. Som presvedčený, že túto nádej môže Slovensku priniesť práve PS.”

K aktuálnym politickým otázkam sme usporiadali tlačovú konferenciu v utorok. Vyzvali sme poslancov a poslankyne, aby ukončili parlamentný chaos, ktorý ohrozuje miliardy z Plánu obnovy a tým aj budúcnosť Slovenska. “Hrozí schválenie ďalších nezmyselných a ubližujúcich zákonov. Nemôžeme zostať ticho,” vysvetlil náš predseda Michal Šimečka.

Nová koalícia v Národnej rade namiesto toho prijala uznesenie proti rezolúcii Európskeho parlamentu, ktorá bola gestom solidarity a výzvou proti nenávisti po vražde Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha. “Ubližovať. Na tom sa zhodne koalícia aj s fašistami,” pripomenula naša podpredsedníčka Lucia Plaváková.

Na tlačovke k téme Plánu obnovy vystúpil aj poslanec a podpredseda PS Tomáš Valášek, náš ekonomický expert Štefan Kišš hovoril o zrušení hodnotenia efektívnosti pri všetkých diaľničných projektoch z dielne Sme rodina a Tamara Stohlová predstavila náš zákon o obmedzení najnebezpečnejšej hlučnej pyrotechniky.

1. “Heger sľubuje výstavbu Rázsoch ako minister zdravotníctva, ako minister financií ju navrhuje z Plánu obnovy vyhodiť,” varoval náš zdravotnícky expert Oskar Dvořák. Vyhováranie sa na “chybu úradníka” je nezmysel, poukázal tiež.

2. Jaroslav Spišiak po svojom príchode do PS poskytol viacero rozhovorov, napríklad pre Denník NOtvorene s Annou Vargovou, ale aj reláciu Braňo Závodský Naživo či .týždeň

3. “Automobilky vedia, že klimatická kríza ohrozuje ich biznis. Samy sa rozhodli prejsť na elektromobilitu,” priblížil v rozhovore pre Živé.sk podpredseda a europoslanec PS Martin Hojsík.

4. V relácii Správy a komentáre náš podpredseda a poslanec Tomáš Valášek priblížil situáciu s narábaním s utajovanými skutočnosťami a previerkou ministra Mikulca.

5. V komentári pre SME takisto Tomáš Valášek zhodnotil úlohu vrtuľníkov Viper pre slovenskú armádu.

6. O útokoch poslancov a poslankýň na bezbranných ľudí napísala komentár pre SME podpredsedníčka PS Lucia Plaváková.

7. Eurofondy čerpáme ešte pomalšie ako v minulosti, upozornil náš ekonomický expert Štefan Kišš.

8. Ministerstvo zdravotníctva nezverejnilo finálnu podobu nemocníc, hoci tak mali urobiť do konca marca,” upozornil náš zdravotnícky expert Oskar Dvořák.

9. Vaše príbehy o nebezpečnej hlučnej pyrotechnike vo videu priblížil náš podpredseda a europoslanec Martin Hojsík.

10. Deň učiteľov a učiteliek je nielen o ocenení ich práce, ale aj náprave situácie v školstve, pripomenula Ingrid Kosová.

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare