Prejsť na obsah

Diskusie o budúcnosti pokračujú po celom Slovensku

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Diskusie o budúcnsoti pokračujú po celom Slovensku a ako stojíme na strane ľudských práv, pričom nečakáme kým “dozreje čas“.

Diskusie o budúcnosti Slovenska pokračovali v Trenčíne s podpredsedom PS a poslancom NR SR Tomášom ValáškomTamarou Stohlovou a Braňom Vančom. “Bolo cítiť záujem o témy životného prostredia a ochranu právneho štátu,” vyzdvihol Tomáš po debate. Záznam celého večera si môžete pozrieť aj vy. 

Nášho predsedu a podpredsedu EP Michala Šimečku ste mohli stretnúť v Banskej Bystrici, kde diskutoval spoločne s Ingrid Kosovou a Dávidom Dejom. Vo štvrtok v Nitre sa k nemu pridali Tamara Stohlová a Tomáš Hellebrandt. Vo všetkých mestách ste nás potešili nielen plnými sálami, ale aj skvelými otázkami a rozhovormi po diskusiách. Váš silný záujem dokazuje, že Slovensko stále má nádej na lepšiu budúcnosť

Nasledujúci týždeň za vami prichádzame do ŽilinyKošíc Prešova. Podrobnosti nájdete na príslušných linkoch. Tešíme sa na ďalšie stretnutia s vami!

Dozrieva ovocie, nie ľudské práva,” upozornil predseda PS Michal Šimečka v reakcii na Eduarda Hegera, ktorý tvrdí, že na registrované partnerstvá ešte nedozrel čas. Michal premiéra vyzval, aby vysvetlil, kedy podľa neho vhodná chvíľa bude, pretože sa zdá, že vždy je niečo prednejšie. Normálni politici a političky dokážu riešiť viac vecí narazpoukázal aj na návrh zákona v ukrajinskom parlamente. 

Podpredsedníčka hnutia Lucia Plaváková tiež poukázala, že Heger by hlasoval za aktuálne návrhy zákona Anny Záborskej. Slovensko nepotrebuje obmedzovanie práv žien, najmä nie také, ktoré ohrozuje ich život , ako to vidíme v Poľsku.

1. V rozhovore pre Pravdu predseda PS Michal Šimečka priblížil chaos na ministerstve zdravotníctva a to, akú alternatívu ponúka PS voči tejto vláde a vláde Fica a extrémistov.

2. Spustenie výzvy Obnov dom sa odložilo, poukázal podpredseda PS a europoslanec Martin Hojsík, v komentári pre Denník N vysvetlil jej zásadné nedostatky.

3. Gestor pre zdravotníctvo Oskar Dvořák v komentári pre .týždeň upozorňuje na nelegálne poplatky v zdravotníctve, ktoré sú ešte väčším problémom ako úplatky.

4. Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková vo videu číta listy rodičov transrodových ľudí, upozornila aj na dôležité stanovisko Výboru Slovenskej psychiatrickej spoločnosti v otázke dúhových rodín.

5. Ako (ne)pokračuje vyslanie našich migov na Ukrajinu, priblížil podpredseda PS a poslanec Tomáš Valášek

6.Beáta Jurík pripomenula problém neplatenej práce žien a poukázala na kroky, ktoré by mal štát podniknúť.

7. “Sme tak silní, ako sú silné naše regióny,” napísala Jana Hanuliaková o potrebe regionálneho rozvoja.

8. O ohrození spustenia kurikulárnej reformy a nekonaní ministra školstva napísala Ingrid Kosová.

9. “Prevádzka cirkvi je nezdravo finančne závislá na štátnom príspevku,” poukazuje Ondrej Prostredník v súvislosti s rokovaním KBS o kompenzáciách cien energií.

10. Emocionálny kompas, program pre zlepšenie duševného zdravia detí, priblížila Simona Petrík.

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare