Prejsť na obsah

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to. Kampaň pre mladých štartuje. Sme s vami, pani prezidentka. Organizujeme stretnutie na podporu prezidentky.

Spustili sme kampaň zameranú na mladých s názvom Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to. Hlas mladých zostáva často nevypočutý, pritom otvárajú dôležité otázky – dostupnosť bývania, klimatickú krízu, vzdelávanie, ale aj rovnosť pre všetkých. To všetko sú témy budúcnosti, o ktorých s ľuďmi vo veku 16 – 30 vyrážame v apríli hovoriť do Košíc, Banskej Bystrice, Brna a Bratislavy. Informácie k podujatiam a možnosť registrovať sa nájdete aj na našej stránke.

Stretnutí s mladými ľuďmi sa zúčastní aj náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka, podpredsedníčka Lucia PlavákováTamara Stohlová či Michal Sabo. Spoločne chceme nájsť takú víziu budúcnosti Slovenska, v ktorej dokážu aj mladí žiť spokojný a naplnený život.

Prezidentka Čaputová od začiatku výkonu svojho mandátu čelí mimoriadne vulgárnym, nenávistným útokom. Sú založené na lžiach a presiahli tú mieru, že dnes zvažuje, či vôbec kandidovať na druhý termín mandátu. Príďme prezidentke spoločne ukázať, že anonymná zloba neprevalcuje podporu veľkej časti spoločnosti, ktorá za ňou stále stojí a želá si, aby pokračovala.

Verejné zhromaždenie, ktoré chystáme na piatok, 14.4 o 17:00 na Hodžovom námestí, je vyjadrením vďaky. Zuzana Čaputová je bezpochyby najlepšia prezidentka, akú Slovensko malo. Okrem dôstojnej reprezentácie krajiny v zahraničí vždy stála na strane hodnôt demokracie, ľudskosti a odborného prístupu. 

Spoločne s nami jej podporu prídu vyjadriť aj primátor Bratislavy Matúš Vallo, župan BSK Juraj DrobaPavol Čekan (vedec), Richard Stanke (herec), Zuzana Hozlárová (zástupkyňa študentiek a študentov, aktivistka) a ďalšie osobnosti verejného života. Tak neváhajte a príďte s nami v piatok ukázať pani prezidentke, že sme tu stále s ňou.

1. V relácií NA ROVINU pre Aktuality.sk náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka hovoril o našich nových posilách, o vyšetrovaní káuz Smeru aj o chaose tejto vlády.

2. Hosťom v Téme dňa na TA3 bol náš podpredseda a poslanec Tomáš Valášek. Vyjadril sa k dianiu okolo Romana Mikulca, NBÚ, ale aj ku špekuláciám o úradníckej vláde.

3. Predseda PS Michal Truban v rozhovore pre HNonline.sk priblížil pripravovaný program a stratégiu, ale tiež témy podnikania či zdanenia Slovnaftu. 

4. Tamara Stohlová a europoslanec PS Martin Hojsík upozornili na správu NKÚ o envirozáťažiach a na neschopnosť čerpať zdroje EÚ určené na ich likvidáciu.

5. K výzve občianskeho sektoru na stiahnutie návrhu o súkromných nadáciách z dielne ministra Karasa sa pridávame, podpredsedníčka PS Lucia Plaváková vysvetlila prečo.

6. Postaviť sa na stranu demokracie v otázke žalobe na Maďarsko vyzvali Hegera Lucia Plaváková aj Beáta Jurík

7. V Interview :24 RTVS náš zdravotnícky expert Oskar Dvořák priblížil zlyhania pri projekte nemocnice Rázsochy, aj to, prečo by vláda mala mať v zálohe pripravený “plán B”.

8. Gestorka pre vzdelávanie Ingrid Kosová v podcaste EDUROMA hovorila o novele školskej reformy, inkluzívnych prvkoch v nej, ale aj o miestach v materských školách.

9. Výbory EP sa zhodli na legislatíve o ekocíde, informoval europoslanec Michal Wiezik.

10. “V PS vnímame rovnosť ako základný pilier spoločnosti,” napísala pri príležitosti dňa Rómov a Rómok Ingrid Kosová.

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare