Prejsť na obsah

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to aj v Košiciach.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Hovoriť o budúcnosti sme s mladými sme začali v Košiciach. Stretnutie sme pre počasie zrušili, naša podpora prezidentky pretrváva.

V sobotu sme v Košiciach odštartovali podujatia s názvom Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to. S mladými ľuďmi budeme počas apríla hovoriť v štyroch mestách – už v stredu 19.4 v Banskej Bystrici, neskôr v Brne a v Bratislave. Hlavným eventom dňa je ideathon, na ktorý je pre vekový a kapacitný limit potrebné sa registrovať


Pripravili sme však aj skvelé sprievodné podujatia. V Košiciach sme začali piknikom a pokecom o živote mladých v regióne, pokračovali sme diskusiou o tom, prečo ostať žiť v Košiciach, ktorú moderovala Tamara Stohlová. Hovorila s ľuďmi, ktorí z rodného mesta načas odišli, no rozhodli sa vrátiť a prispieť tu k pozitívnej zmene. Samotný ideathon sa zameriaval na témy kvality života, životného prostredia, vzdelávania, duševného zdravia a ľudských práv. Priniesol veľké množstvo podnetov a ukázal, že mladí ľudia majú silný záujem podieľať sa na vízii lepšej budúcnosti Slovenska

Plánované piatkové stretnutie na podporu prezidentky sme pre nepriaznivé počasie a meteorologickú výstrahu museli zrušiť. Ako poukázal náš predseda a podpredseda EP Michal Šimečka, vážime si veľký záujem ľudí o podporu Zuzany Čaputovej a nič sa nemení na tom, že sa budeme aj naďalej zastávať všetkých, ktorí čelia prízemným útokom. Naše hnutie podporí prezidentku tiež v prípade, že sa opäť rozhodne kandidovať. 

Iniciovali sme aj spoločné vyhlásenie osobností na podporu prezidentky. Okrem primátora Bratislavy Matúša Valla a predsedu BSK Juraja Drobu ho podporili napríklad emeritný arcibiskup Róbert Bezák, vedec Pavol Čekan, speváčka Jana Kirschner, herečky Zuzana Fialová, Tatiana Pauhofová a Henrieta Mičkovicová, herci Richard Stanke a Ján Koleník, odborník na vzdelávanie Juraj Hipš, influenceri Kristína Tormová a Fero Joke a mnoho ďalších. Celé vyhlásenie aj zoznam nájdete tu, pozrieť si môžete aj video, ktoré na podporu Zuzany Čaputovej niektoré z osobností natočili.

1. Predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka vyzval Petra Kažimíra na odstúpenie z funkcie guvernéra NBS.

2. Od teroristického útoku na Zámockej uplynul polrok a kompetentní napriek sľubom nespravili nič, upozornila podpredsedníčka PS Lucia Plaváková

3. Povereného ministra ŽP vyzval náš podpredseda a europoslanec Martin Hojsík na objasnenie výberu niektorých zvláštnych projektov vo výzve z Plánu obnovy na rozvoj mäkkého turizmu v regiónoch. 

4. Tri zákony, ktoré predkladáme na ďalšiu schôdzu parlamentu, vo videu predstavil náš podpredseda a poslanec Tomáš Valášek.

5. Proti schválenému návrhu o inštitúte dôverníkov sa jasne vyslovila podpredsedníčka PS Lucia Plaváková. Viac priblížila aj v rozhovore pre TA3

6. “Stačilo nehlasovať proti nášmu návrhu,” reagovali Lucia Plaváková a Beáta Jurík na snahu ministra Krajniaka o zmenu príspevku na bývanie.

7. Europoslanec Michal Wiezik poukázal, že spôsob, akým ministerstvo životného prostredia rieši znečistenie rieky Slaná, je symbolom zlyhania aj chaosu.

8. Zdravotnícky expert PS Oskar Dvořák poukázal na odchod štátnej tajomníčky z ministerstva zdravotníctva.  

9. “Čo ďalej s bratislavským prístavom?” pýtajú sa vo videu Michal Sabo a Martin Pekár.

10. Podpredseda a poslanec Tomáš Valášek vysvetlil, prečo sú Macronove výroky z návštevy Číny problém a aké dôsledky môžu mať.

Pre exkluzívny obsah k newslettru každý týždeň do vašej emailovej schránky sa prihláste na odber Progresívneho týždňa už teraz!

P. S.: Viac informácií o našich aktivitách nájdete na FacebookuInstagrameTwitteri alebo na TikToku.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Budúcnosť na Slovensku môže byť lepšia, zhodujú sa mladí

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: séria ideathonov končí, riešenia pre mladých prichádzajú, výzva parlamentu: Nepochovajte hodnotu za peniaze, hrozí hazard s miliardami.

PS chce prinášať komplexné a adresné riešenia, nie megalomanské návrhy

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Michal Šimečka diskutoval s Igorom Matovičom v relácii Na telo a podujatia o budúcnosti Slovenska pokračujú v Banskej Bystrici a Brne.

Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to.

V tomto vydaní Progresívneho týždňa sa dočítate: Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to. Kampaň pre mladých štartuje. Sme s vami, pani prezidentka. Organizujeme stretnutie na podporu prezidentky.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare