Prejsť na obsah

Zotrvanie Šimkovičovej a Dolinkovej vo funkciách je obrovská škoda pre slovenskú kultúru aj slovenské zdravotníctvo

Všetci poslanci a poslankyne Progresívneho Slovenska hlasovali za odvolanie ministeriek Martiny Šimkovičovej a Zuzany Dolinkovej. Ich zotrvanie na ministerských stoličkách je obrovská škoda pre slovenskú kultúru aj slovenské zdravotníctvo, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.  “Napriek tomuto výsledku všetci vidíme nejednotnosť vládnej koalície. V kuloároch počúvame o ich rozporoch. Neskrývajú nespokojnosť s

Všetci poslanci a poslankyne Progresívneho Slovenska hlasovali za odvolanie ministeriek Martiny Šimkovičovej a Zuzany Dolinkovej. Ich zotrvanie na ministerských stoličkách je obrovská škoda pre slovenskú kultúru aj slovenské zdravotníctvo, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. 

Napriek tomuto výsledku všetci vidíme nejednotnosť vládnej koalície. V kuloároch počúvame o ich rozporoch. Neskrývajú nespokojnosť s návrhmi ministerky kultúry a ministerku zdravotníctva zjavne nepovažujú za schopnú. Nespája ich vôbec nič, iba snaha zlikvidovať právny štát, ovládnuť nezávislé médiá, a vytiahnuť Slovensko z demokratickej Európy,” zdôraznil Šimečka.  

Podpredsedníčka PS a podpredsedníčka Výboru NR SR pre kultúru a médiá Zora Jaurová dodala, že Martina Šimkovičová nás každým svojím slovom presviedča, že kultúre nerozumie, že nemá rada kultúru ani ľudí, ktorí v nej pracujú. 

To, ako riadi rezort kultúry je nemožné udržať ďalšieho tri a pol roka. A už zajtra príde do parlamentu ďalší absurdný návrh z tohto ministerstva. Zákon, ktorý likviduje verejnoprávnu televíziu a rozhlas. Pozývam preto všetkých ľudí na protest za záchranu RTVS. Postavme sa tomuto plánu zajtra o 18:00 na Námestí Slobody,” zdôraznila Jaurová.

Poslanec NR SR Oskar Dvořák vyhlásil, že spolu s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Dolinkovou zostávajú aj problémy v zdravotníctve. 

Budem sa preto v mene pacientov pýtať, ako plánuje zohnať chýbajúce sestry a pediatrov, či ako vyrieši narastajúce poplatky v ambulanciách. Chcem veriť, že ministerka nebude svojimi rozhodnutiami ďalej hazardovať s našimi spoločnými peniazmi z Plánu obnovy. Pani ministerka, je osem mesiacov po voľbách, pacientov nezaujímajú výhovorky, je načase začať skutočne pracovať. Nech pacienti už nemusia ležať v plesnivých nemocniciach a zdravotníci nemusia utekať do zahraničia,” uzavrel Dvořák. 

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Národné parky regiónom pomáhajú, no vláda ich berie ako bremeno

Namiesto ochrany deviatich národných parkov ich ministerstvo životného prostredia chápe ako bremeno, čím ohrozuje vzácnu prírodu a brzdí budúci rozvoj vymierajúcich regiónov Slovenska....

Zákon o výruboch je nebezpečný, vládna koalícia ho odmietla opraviť

Zákon o výrube drevín je nebezpečný a otvára dvere ničeniu prírody, upozorňuje Progresívne Slovensko. Novela predstavuje veľký problém pre voľnú krajinu aj pre mestá a obce,...

Vyzývame vládu na stiahnutie zákona o RTVS, reforma verejnoprávnych médií musí byť výsledkom celospoločenskej diskusie

Progresívne Slovensko vyzýva vládu, aby stiahla zákon, ktorý likviduje RTVS. Koalícia má príležitosť vytvoriť priestor pre riadnu diskusiu o reforme verejnoprávnych médií, ktorá by...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare