Prejsť na obsah

Zdravotníctvo po rokoch Ficových vlád kolabuje. Premiér sa tvári, ako keby pre neho neexistovalo

Málokde je zlyhanie Ficovej štvrtej vlády také bolestivé a kruté ako v zdravotníctve. V plnení svojich sľubov vláda absolútne zlyhala a v každej súkromnej firme by takého manažéra, akým je Fico, už dávno vyhodili. No tu mu koalícia zdvihla plat a udelila doživotnú rentu, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Podľa neho vláda Roberta Fica

Málokde je zlyhanie Ficovej štvrtej vlády také bolestivé a kruté ako v zdravotníctve. V plnení svojich sľubov vláda absolútne zlyhala a v každej súkromnej firme by takého manažéra, akým je Fico, už dávno vyhodili. No tu mu koalícia zdvihla plat a udelila doživotnú rentu, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Podľa neho vláda Roberta Fica ponecháva slovenské zdravotníctvo v hlbokom rozklade. „Po trinástich rokoch Ficovej vlády sa situácia len zhoršuje. Premiér sa správa, akoby zdravotníctvo pre neho ani neexistovalo. No čo môže byť väčšou premiérskou témou, než zdravie a životy občanov?“ pokračoval Šimečka.

Šimečka zároveň zdôraznil, že vláda má čas na nepodstatné a často kontroverzné témy, no zdravotníctvu sa systematicky vyhýba. „Venujú sa pseudotémam, no to, že tu tisícky ľudí umierajú zbytočne, ich netrápi. Na tieto problémy kašlú, venujú sa pomste, frustrácii, platom a záujmom úzkej skupiny vyvolených,“ kritizoval predseda PS.

Situáciu v zdravotníctve priblížil podpredseda Výboru pre zdravotníctvo Oskar Dvořák. “Zdravotnícky personál odchádza za hranice, pretože vláda zrušila garantované dohody a zdravotníkov otvorene vydiera. Toto sú vážne problémy, ktoré bez premiérovej podpory nevyrieši žiaden minister zdravotníctva,“ vyjadril sa Dvořák.

„Čakacie lehoty sa predlžujú, doplatky neustále rastú a rušia sa aj plánované zákroky. Táto vláda jednoducho nevie, čo znamená pojem dostupné zdravotníctvo. Či už ide o prístup k špecialistom alebo o základné vyšetrenia, všetko je čoraz komplikovanejšie a drahšie,“ dodal.

Podľa neho nie je dostatočne vyjasnená ani otázka výstavby Národnej univerzitnej nemocnice. „Drucker, Šutaj Eštok a ďalší predstavitelia vlády sa nevedia dohodnúť, kde a či vôbec bude nemocnica stáť. Zdravotníctvo nie je ich prioritou, pretože sa mu nevenujú systematicky a kompetentne,“ uzavrel Dvořák.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Zora Jaurová: Činnosť Slovenskej národnej galérie bude kompletne ochromená

27. januára

Podpredsedníčka Progresívneho Slovenska Zora Jaurová upozorňuej, že výpoveď takmer stovky zamestnancov Slovenskej národnej galérie paralyzuje činnosť inštitúcie a povedie k jej...

Investičné projekty nefungujú kvôli tejto vláde, šesťročné volebné obdobie samosprávam nepomôže 

27. januára

Progresívne Slovensko nesúhlasí s návrhom SNS na predĺženie funkčného obdobia starostov, primátorov a županov na 6 rokov. Investičné projekty nie sú ohrozené dĺžkou volebného...

Vláda tají a obmedzuje informácie, obraciame sa na Ústavný súd

27. januára

Progresívne Slovensko podáva novelu infozákona na Ústavný súd. Táto koalícia nechce, aby sa verejnosť dozvedela o ich zlyhaniach, preto taja a obmedzujú informácie, vyhlásila...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare