Prejsť na obsah

Výstavu EXPO sprevádzajú stratené milióny a podozrivé prepojenia

Príprava slovenskej účasti na svetovej výstave EXPO 2025 v Japonsku odhaľuje zásadné plytvanie financiami a pochybný priebeh verejného obstarávania.

Najprv vláda bez rozmyslu zahodila už vysúťaženú projektovú dokumentáciu na výstavu, čím prišlo Slovensko o 1 407 600 eur. To sú peniaze daňových poplatníkov, ktoré skončili v koši,“ poukázal poslanec NR SR Richard Dubovický. 

Upozornil zároveň na podozrivý priebeh verejného obstarávania na výstavbu slovenského pavilónu. 

Zákazku získala česká spoločnosť ATYP Team, s.r.o., ktorá deň po vyhlásení výsledkov zmenila konateľa. Je tu preto odôvodnené podozrenie, že mohlo dôjsť k dohode o prenechaní zákazky za vyššiu cenu, čím sa umelo navýšil zisk spoločnosti. Konečná suma za výstavbu sa blíži k 2 miliónom eur, pričom porovnateľné pavilóny iných krajín sú výrazne lacnejšie. Napríklad Chorváti zaplatia takmer o polovicu menej,“ upozornil Dubovický.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Ivan Korčok: Ministerstvo nie je cestovná kancelária. Kým diplomacia doma kolabuje, Blanár chodí na safari

Kým doma Juraj Blanár likviduje diplomatickú službu, v zahraničí sa snaží budovať kulisy úspechu. Jeho cesta do Tanzánie a otvorenie nového zastupiteľského úradu sú symbolom...

Koalícia pri Takáčovi ukázala zbabelosť a strach. Vo funkcii ministra mal skončiť už dávno

Koalícia podržala ministra Takáča a schôdzu parlamentu, na ktorej mal čeliť odvolávaniu, ani neotvorila. Podľa Tamary Stohlovej, líderky zmeny PS pre životné prostredie, tým koaličná...

Stačí dovolenkovanie na jachte so smerákmi na získanie dotácie? Migaľ priklepol viac ako milión eur pochybnej firme

Minister investícii Samuel Migaľ neprestáva prekvapovať. Nie svojou aktivitou, ale tým, akým firmám rozdáva dotácie z Plánu obnovy v rámci neslávnej výzvy Podpora výskumu a vývoja v...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare