Prejsť na obsah

Vládna koalícia sa rozhodla opozíciu umlčať, my sa ale nezastavíme a budeme pokračovať v protestoch aj v obštrukcii

Vládna koalícia sa rozhodla opozíciu v parlamente úplne umlčať, len aby mali promafiánsky balíček do týždňa vybavený, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR Michal Šimečka na šiestom proteste proti rušeniu ÚŠP a zmenám v Trestnom zákone.  “My ich ale budeme ďalej brzdiť, ako to len pôjde, a obrátime sa aj na Ústavný súd.

Vládna koalícia sa rozhodla opozíciu v parlamente úplne umlčať, len aby mali promafiánsky balíček do týždňa vybavený, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR Michal Šimečka na šiestom proteste proti rušeniu ÚŠP a zmenám v Trestnom zákone. 

My ich ale budeme ďalej brzdiť, ako to len pôjde, a obrátime sa aj na Ústavný súd. Oni to ešte nevedia, ale v skutočnosti už prehrali. Za štyri mesiace zjednotili opozíciu a zaplnili námestia po celej krajine. Vyvolali konflikt s európskymi partnermi. A zničili kandidatúru Petra Pellegriniho. Zobudili odpor nás všetkých, čo sa nechceme zobudiť v ruskej gubernii. Nás, čo nechceme žiť v krajine, kde sa musíme hanbiť za vlastného premiéra,” zdôraznil Šimečka a poukázal na správy svetových médií, ktoré tento týždeň informovali o Ficových výrokoch, že v Kyjeve je normálny, pokojný život. 

Šimečka dodal, že Robert Fico má síce plno rečí o suverenite, ale dnes to vyzerá, že jediné, na čom mu záleží, je sloboda pre Bodora, Kočnera a Gašpara. 
Fico to presadzuje tak vulgárne a babrácky, že chce odpustiť a znížiť tresty ešte aj zlodejom, ktorí vykrádajú domy a autá po celom Slovensku. V parlament spustil svoje “definitívne riešenie” na umlčanie opozície. Už je ako Orbán. Jediné, čo ho zastaví, je tlak a prítomnosť ľudí na námestiach. A my ten tlak budeme stupňovať, budeme pokračovať v protestoch aj v obštrukcii. Budeme sa brániť a budeme brániť právny štát a demokraciu na Slovensku,” uzavrel Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Sponzorské dary Tiposu vzbudzujú otázky, no minister športu mlčí

Štátna spoločnosť Tipos zvláštnym spôsobom sponzorovala koncert Patrika Vrbovského a podporila akciovú spoločnosť MMA organizácie, v ktorej dozornej rade sedí Vrbovský s Attilom...

Bizarná vládna dotácia za 57-tisíc eur nepomôže nikomu, len Smeru

Vláda pridelila obci Babinec so 60 obyvateľmi dotáciu 57-tisíc eur na ihrisko, na ktorom sa má hrať hádzaná. V čase, kedy sa musia ľudia zbierať napríklad na opravu okien v košickej...

Ursula von der Leyenová mala najlepší program s dôležitými prioritami

Europoslanci a europoslankyne Progresívneho Slovenska podporili za predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, pretože mala najlepší program s prioritami ako dostupné bývanie,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare