Prejsť na obsah

Vláda ponúka predbankrotový rozpočet, dusí ekonomickú aktivitu a bremeno presúva na budúce generácie

Tlačové správy

BRATISLAVA 11. decembra – Progresívne Slovensko kritizuje vládny návrh rozpočtu, vyčítajú mu nielen obsah, ale aj proces, akým vznikal. Je to predbankrotový rozpočet bez vízie pre Slovensko, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. “Vláda nemá schopnosť ani záujem ozdravovať verejné financie, iba sa snaží nejakými účtovnými trikmi zakryť to, že deficit bude

BRATISLAVA 11. decembra – Progresívne Slovensko kritizuje vládny návrh rozpočtu, vyčítajú mu nielen obsah, ale aj proces, akým vznikal. Je to predbankrotový rozpočet bez vízie pre Slovensko, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

Vláda nemá schopnosť ani záujem ozdravovať verejné financie, iba sa snaží nejakými účtovnými trikmi zakryť to, že deficit bude vyšší a zadlžovanie ďalších generácií sa ešte zhorší. Nasmerovali krajinu na grécku cestu. Je úplne zrejmé, že vláda nemá najmenší záujem riešiť problémy alebo lepšiu budúcnosť Slovenska. Jediné, čo ich zaujíma, je pomsta a zabezpečenie beztrestnosti pre seba a svojich ľudí,” uviedol Šimečka a dodal, že Robert Fico sa ani nesnaží tajiť, že je to jeho prioritou.

Poslanec NR SR a ekonomický expert hnutia Štefan Kišš poukázal na to, že minister financií dnes neprišiel ani na parlamentný finančný výbor, kde sa o rozpočte malo rokovať.

Je to rozpočet minulosti. Nezvyšuje naše budúce platy ani dôchodky, práve naopak, znižuje ich. Iba pláta diery a presúva zdroje z jedného vrecka do druhého. Robert Fico nezostal nič dlžný svojej povesti, opäť oberá budúcich dôchodcov zásahom do 2. piliera, ekonomickú aktivitu pridusí zvyšovaním už tak vysokých odvodov, a neplní ani svoj sľub stabilizovať dlh,” vyhlásil Kišš s tým, že dlh a obzvlášť náklady na obsluhu dlhu sa v porovnaní s tohtoročnou sumou 1,2 miliardy eur v priebehu štyroch rokov viac než zdvojnásobia. 

Snahu o ozdravenie verejných financií vláda podľa neho len predstiera a rôznymi účtovnými trikmi sa chce zmestiť do národných limitov.
Finančné trhy ale neoklamú. To, že vláda nepredstavuje opatrenia, ktoré naozaj ozdravia verejné financie dokazuje aj znížený rating od agentúry Fitch. Tá nám udelila najnižší rating od 2004. Je zrejmé, že verejný dlh bude iba rásť a navyše si budeme požičiavať drahšie. Je to rozpočet, ktorý iba presúva bremeno na ďalšie generácie. A už dnes zhoršuje ich budúcnosť,” uzavrel Kišš.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

27. februára

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej...

Ak má Fico mierový plán pre Ukrajinu, mal by nám ho ukázať

26. februára

Premiér Robert Fico hazarduje s verejnou mienkou a predvádza falošnú marketingovú operáciu s cieľom odviesť pozornosť od domácich problémov, povedal na tlačovom brífingu predseda...

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare