Prejsť na obsah

Tlak opozície funguje, koalícii nedovolíme promafiánsky balíček pretlačiť ešte pred Vianocami

Nevieme si predstaviť, že by koaličný zámer zrušiť špeciálnu prokuratúru a odobrať ochranu policajtom do Vianoc uspel, povedal predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR Michal Šimečka. “Predstavitelia koalície sú zjavne nervózni. Robert Fico mal na európskom výbore rozprávať o samite EÚ, namiesto toho útočil na opozíciu, hovoril o Sorosovi a po našej kritike ušiel.

Nevieme si predstaviť, že by koaličný zámer zrušiť špeciálnu prokuratúru a odobrať ochranu policajtom do Vianoc uspel, povedal predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

“Predstavitelia koalície sú zjavne nervózni. Robert Fico mal na európskom výbore rozprávať o samite EÚ, namiesto toho útočil na opozíciu, hovoril o Sorosovi a po našej kritike ušiel. Peter Pellegrini s koaličnou väčšinou zase v parlamente presadili rokovanie do noci. Znamená to, že náš tlak funguje,” uviedol Šimečka.

Pellegrinimu sa podľa Šimečku riadenie parlamentu rozpadá pod rukami: “Vidí, že nielen Progresívne Slovensko, ale celá opozícia je pripravená využiť všetky nástroje, všetky obštrukcie na to, aby sme zabránili koalícii promafiánsky balíček schváliť,” zdôraznil predseda PS. 

Predseda poslaneckého klubu PS Martin Dubéci dodal, že chaos cítiť aj medzi vládnymi poslancami. “Ani sami nevedia, ako postupovať ďalej. Každý deň skúšajú novú hru, takto však parlament nemôže rokovať. Nehovoriac o tom, že predstavitelia koalície sľubovali návrat k štandardným rokovacím postupom. V týchto dňoch sme od toho na míle vzdialení,” povedal Dubéci.

Predseda PS Šimečka tiež avizoval, že ďalší postup pri organizácii protestov koordinujú s partnermi zo SaS a KDH: “Teší nás, že na utorňajšie protesty po celom Slovensku prišlo ešte viac ľudí ako minulý týždeň. Sme pripravení prísť znova a znova, kým to bude potrebné,” uzavrel Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Na doživotnú rentu nevidíme dôvod, k lex atentát predložíme pozmeňujúce návrhy

Progresívne Slovensko upozorňuje, že vládou schválené opatrenia nereagujú na samotný atentát. PS je pripravené rokovať s predstaviteľmi koalície o podobe vhodnej odpovede na atentát, v...

Sociálnu pomoc nemôže ovládať klientelizmus

Progresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu systému pre klientov sociálnych...

Do Progresívneho Slovenska vstupuje trnavský župan Jozef Viskupič

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. PS chceme ukotviť v každom regióne, posilňujeme preto o výrazné osobnosti z celého Slovenska,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare