Prejsť na obsah

Tlak opozície funguje, koalícii nedovolíme promafiánsky balíček pretlačiť ešte pred Vianocami

Tlačové správy

Nevieme si predstaviť, že by koaličný zámer zrušiť špeciálnu prokuratúru a odobrať ochranu policajtom do Vianoc uspel, povedal predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR Michal Šimečka. “Predstavitelia koalície sú zjavne nervózni. Robert Fico mal na európskom výbore rozprávať o samite EÚ, namiesto toho útočil na opozíciu, hovoril o Sorosovi a po našej kritike ušiel.

Nevieme si predstaviť, že by koaličný zámer zrušiť špeciálnu prokuratúru a odobrať ochranu policajtom do Vianoc uspel, povedal predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

“Predstavitelia koalície sú zjavne nervózni. Robert Fico mal na európskom výbore rozprávať o samite EÚ, namiesto toho útočil na opozíciu, hovoril o Sorosovi a po našej kritike ušiel. Peter Pellegrini s koaličnou väčšinou zase v parlamente presadili rokovanie do noci. Znamená to, že náš tlak funguje,” uviedol Šimečka.

Pellegrinimu sa podľa Šimečku riadenie parlamentu rozpadá pod rukami: “Vidí, že nielen Progresívne Slovensko, ale celá opozícia je pripravená využiť všetky nástroje, všetky obštrukcie na to, aby sme zabránili koalícii promafiánsky balíček schváliť,” zdôraznil predseda PS. 

Predseda poslaneckého klubu PS Martin Dubéci dodal, že chaos cítiť aj medzi vládnymi poslancami. “Ani sami nevedia, ako postupovať ďalej. Každý deň skúšajú novú hru, takto však parlament nemôže rokovať. Nehovoriac o tom, že predstavitelia koalície sľubovali návrat k štandardným rokovacím postupom. V týchto dňoch sme od toho na míle vzdialení,” povedal Dubéci.

Predseda PS Šimečka tiež avizoval, že ďalší postup pri organizácii protestov koordinujú s partnermi zo SaS a KDH: “Teší nás, že na utorňajšie protesty po celom Slovensku prišlo ešte viac ľudí ako minulý týždeň. Sme pripravení prísť znova a znova, kým to bude potrebné,” uzavrel Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

27. februára

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej...

Ak má Fico mierový plán pre Ukrajinu, mal by nám ho ukázať

26. februára

Premiér Robert Fico hazarduje s verejnou mienkou a predvádza falošnú marketingovú operáciu s cieľom odviesť pozornosť od domácich problémov, povedal na tlačovom brífingu predseda...

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare