Prejsť na obsah

Spojili sme sa ako opozícia, prišlo množstvo ľudí, právny štát si nenecháme uniesť

Spoločná demonštrácia opozície proti zrušeniu ÚŠP je podľa predsedu Progresívneho Slovenska a podpredsedu NR SR Michala Šimečku ukážkou, ako veľmi sa Robert Fico prerátal. Slovensko má budúcnosť, a my si ju nenecháme vziať, vyhlásil.  “Robert Fico si myslel, že nás prekvapí rýchlosťou a brutalitou, akou zaútočil na právny štát. Myslel si, že sa zľakneme zimy.

Spoločná demonštrácia opozície proti zrušeniu ÚŠP je podľa predsedu Progresívneho Slovenska a podpredsedu NR SR Michala Šimečku ukážkou, ako veľmi sa Robert Fico prerátal. Slovensko má budúcnosť, a my si ju nenecháme vziať, vyhlásil. 

Robert Fico si myslel, že nás prekvapí rýchlosťou a brutalitou, akou zaútočil na právny štát. Myslel si, že sa zľakneme zimy. Že nás odradia blížiace sa sviatky. Ale mýlil sa. My máme Slovensko radi, a budeme si ho brániť. Právny štát si nenecháme uniesť,” vyhlásil Šimečka s tým, že hoci sa Ficova vláda označuje za pronárodnú, s vlastenectvom ich konanie nemá nič spoločné. 

Vládny návrh trestného zákona je podľa Šimečku taký, ako by ho písal Kočner s Bodorom.

Ficova vláda kašle na skutočné problémy Slovenska. Nezáleží im na ľuďoch – teda pokiaľ to nie sú “ich ľudia”. Pre vlastnú moc a beztrestnosť urobia všetko. Takto sa vlastenci nesprávajú. Za PS sľubujem, že budeme za právny štát bojovať. V parlamente, na Ústavnom súde, v Európskej únii. Aj tu, v uliciach,” zdôraznil Šimečka.

Podľa poslankyne NR SR a podpredsedníčky hnutia Lucie Plavákovej Robert Fico opäť ukázal, že mu nikdy nešlo o blaho Slovenska.

Súdy doteraz právoplatne odsúdili viac ako 40 zločincov z doterajších vlád Roberta Fica a na svoje rozsudky za korupciu čakajú aj už dnes zvolení poslanci za Smer a Hlas. A to bolo evidentne jedinou hnacou silou, aby sa Robert Fico bez akejkoľvek diskusie postaral doslova za pár dní o zrušenie 20 rokov fungujúceho Úradu špeciálnej prokuratúry,” poukázala Plaváková.

Plaváková pripomenula, že aj Európska komisia už vyzvala vládu, aby zastavila proces rušenia ÚŠP.

Kvôli ochrane „našich ľudí“ môžeme prísť o miliardy eur v rámci eurofondov. Nebudeme mať európske peniaze na zlepšenie sociálnych služieb, na výstavbu nových nemocníc, ani naše školstvo sa neposunie vpred. Za toto nás predá Robert Fico len preto, aby ochránil svojich ľudí. Urobíme všetko, čo bude v našich silách. Je a bude nás stále počuť!” vyhlásila Plaváková.

Na proteste vystúpili aj Mária Kolíková (SaS), Juraj Krúpa (SaS), Milan Majerský (KDH) a Mária Holečková (KDH) aj zástupcovia iniciatívy Mier Ukrajine.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Na doživotnú rentu nevidíme dôvod, k lex atentát predložíme pozmeňujúce návrhy

Progresívne Slovensko upozorňuje, že vládou schválené opatrenia nereagujú na samotný atentát. PS je pripravené rokovať s predstaviteľmi koalície o podobe vhodnej odpovede na atentát, v...

Sociálnu pomoc nemôže ovládať klientelizmus

Progresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu systému pre klientov sociálnych...

Do Progresívneho Slovenska vstupuje trnavský župan Jozef Viskupič

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. PS chceme ukotviť v každom regióne, posilňujeme preto o výrazné osobnosti z celého Slovenska,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare