Prejsť na obsah

Slovensku kvôli vládnemu valcu hrozia sankcie. Pellegrini ukázal, že nemôže byť prezidentom, podporíme Korčoka

Progresívne Slovensko upozornilo na list výkonnej podpredsedníčky Európskej komisie Margrethe Vestager, ktorá varovala pred ovládnutím Protimonopolného úradu. Slovensku kvôli navrhovanej zmene kompetenčného zákona hrozí žaloba, poukázal predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. „Stalo sa presne to, na čo sme upozorňovali. Koaličný valec Fica a Pellegriniho sa snaží potichu a narýchlo uniesť štát a

Progresívne Slovensko upozornilo na list výkonnej podpredsedníčky Európskej komisie Margrethe Vestager, ktorá varovala pred ovládnutím Protimonopolného úradu. Slovensku kvôli navrhovanej zmene kompetenčného zákona hrozí žaloba, poukázal predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

Stalo sa presne to, na čo sme upozorňovali. Koaličný valec Fica a Pellegriniho sa snaží potichu a narýchlo uniesť štát a ovládnuť aj nezávislé štátne inštitúcie. Zmena odvolávania šéfa Protimonopolného úradu však porušuje súťažné právo EÚ. Vláda Roberta Fica priamo ohrozuje slovenské záujmy, hrozia nám kvôli nej súdne konania zo strany EÚ. Ovládnutie štátu je vláde, žiaľ, prednejšie ako záujem občanov vlastnej krajiny,“ vyhlásil Šimečka s tým, že sa to prejavuje aj na dianí v parlamente, ktoré sa predsedovi NR SR Petrovi Pellegrinimu rozpadáva pod rukami. 

Šimečka poukázal, že napriek opakovaným upozorneniam, že skrátené legislatívne konanie šliape po ústavnosti, Pellegrini dopustil prijímanie vyslovene škodlivých a nedomyslených návrhov zákonov. 

“Koalícia to robí narýchlo a v noci, bez potrebnej diskusie a bez ohľadu na dopady, ktoré to bude mať na Slovensku. Trvalo to len pár týždňov a dnes všetci vidia, že Pellegrini nie je slobodným štátnikom, za akého sa rád pokladá, ale stále tým istým poslušným služobníkom Roberta Fica, akým bol uplynulé dve desiatky rokov,“ zdôraznil šéf progresívcov.

Aj preto je podľa jeho slov dôležité zabrániť tomu, aby výhonky strany Smeru ovládli parlament, vládu aj prezidentský úrad. 
Peter Pellegrini dokázal, že nesmie byť prezidentom SR. Slovensko potrebuje rovnováhu. Preto PS jednoznačne podporuje Ivana Korčoka. Je to skúsený diplomat, skutočný vlastenec a ako jediný má šancu Pellegriniho v súboji o post prezidenta poraziť. Som presvedčený, že bude výborným prezidentom Slovenska,” uzavrel Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Sponzorské dary Tiposu vzbudzujú otázky, no minister športu mlčí

Štátna spoločnosť Tipos zvláštnym spôsobom sponzorovala koncert Patrika Vrbovského a podporila akciovú spoločnosť MMA organizácie, v ktorej dozornej rade sedí Vrbovský s Attilom...

Bizarná vládna dotácia za 57-tisíc eur nepomôže nikomu, len Smeru

Vláda pridelila obci Babinec so 60 obyvateľmi dotáciu 57-tisíc eur na ihrisko, na ktorom sa má hrať hádzaná. V čase, kedy sa musia ľudia zbierať napríklad na opravu okien v košickej...

Ursula von der Leyenová mala najlepší program s dôležitými prioritami

Europoslanci a europoslankyne Progresívneho Slovenska podporili za predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, pretože mala najlepší program s prioritami ako dostupné bývanie,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare