Prejsť na obsah

Slovensku kvôli vládnemu valcu hrozia sankcie. Pellegrini ukázal, že nemôže byť prezidentom, podporíme Korčoka

Tlačové správy

Progresívne Slovensko upozornilo na list výkonnej podpredsedníčky Európskej komisie Margrethe Vestager, ktorá varovala pred ovládnutím Protimonopolného úradu. Slovensku kvôli navrhovanej zmene kompetenčného zákona hrozí žaloba, poukázal predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. „Stalo sa presne to, na čo sme upozorňovali. Koaličný valec Fica a Pellegriniho sa snaží potichu a narýchlo uniesť štát a

Progresívne Slovensko upozornilo na list výkonnej podpredsedníčky Európskej komisie Margrethe Vestager, ktorá varovala pred ovládnutím Protimonopolného úradu. Slovensku kvôli navrhovanej zmene kompetenčného zákona hrozí žaloba, poukázal predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

Stalo sa presne to, na čo sme upozorňovali. Koaličný valec Fica a Pellegriniho sa snaží potichu a narýchlo uniesť štát a ovládnuť aj nezávislé štátne inštitúcie. Zmena odvolávania šéfa Protimonopolného úradu však porušuje súťažné právo EÚ. Vláda Roberta Fica priamo ohrozuje slovenské záujmy, hrozia nám kvôli nej súdne konania zo strany EÚ. Ovládnutie štátu je vláde, žiaľ, prednejšie ako záujem občanov vlastnej krajiny,“ vyhlásil Šimečka s tým, že sa to prejavuje aj na dianí v parlamente, ktoré sa predsedovi NR SR Petrovi Pellegrinimu rozpadáva pod rukami. 

Šimečka poukázal, že napriek opakovaným upozorneniam, že skrátené legislatívne konanie šliape po ústavnosti, Pellegrini dopustil prijímanie vyslovene škodlivých a nedomyslených návrhov zákonov. 

“Koalícia to robí narýchlo a v noci, bez potrebnej diskusie a bez ohľadu na dopady, ktoré to bude mať na Slovensku. Trvalo to len pár týždňov a dnes všetci vidia, že Pellegrini nie je slobodným štátnikom, za akého sa rád pokladá, ale stále tým istým poslušným služobníkom Roberta Fica, akým bol uplynulé dve desiatky rokov,“ zdôraznil šéf progresívcov.

Aj preto je podľa jeho slov dôležité zabrániť tomu, aby výhonky strany Smeru ovládli parlament, vládu aj prezidentský úrad. 
Peter Pellegrini dokázal, že nesmie byť prezidentom SR. Slovensko potrebuje rovnováhu. Preto PS jednoznačne podporuje Ivana Korčoka. Je to skúsený diplomat, skutočný vlastenec a ako jediný má šancu Pellegriniho v súboji o post prezidenta poraziť. Som presvedčený, že bude výborným prezidentom Slovenska,” uzavrel Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

27. februára

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej...

Ak má Fico mierový plán pre Ukrajinu, mal by nám ho ukázať

26. februára

Premiér Robert Fico hazarduje s verejnou mienkou a predvádza falošnú marketingovú operáciu s cieľom odviesť pozornosť od domácich problémov, povedal na tlačovom brífingu predseda...

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare