Prejsť na obsah

Šimečka: Reformy z Plánu obnovy neprechádzajú, ubližovanie ľuďom áno, je to hanba

Tlačové správy

Odmietnutie rezolúcie, ktorú Slovensku adresoval Európsky parlament po vražde Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha, je veľkou hanbou.

BRATISLAVA – Odmietnutie rezolúcie, ktorú Slovensku adresoval Európsky parlament po vražde Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha, je veľkou hanbou. Išlo o gesto solidarity a výzvu na odmietnutie nenávisti, upozornil podpredseda EP, predseda Progresívneho Slovenska a iniciátor tejto rezolúcie Michal Šimečka.

Tento hrozný čin zasiahol ľudí na celom kontinente. Moje kolegyne a kolegovia europoslanci odkázali všetkým ľuďom na Slovensku, že nie je jediný dôvod, aby mali vo svojej vlasti menej práv len preto, koho milujú, alebo aká je ich identita. Ocenili sme jednoznačnú podpornú reakciu slovenskej verejnosti, a vyzvali slovenský parlament a vládu k tomu, aby prijali konkrétne kroky, ktoré povedú k bezpečnosti, k ukončeniu jazyka nenávisti, a k rovným právam LGBTI+ ľudí na Slovensku,” vyhlásil Šimečka s tým, že rezolúciu podporilo 447 poslancov a poslankýň z celej Európy. 

Proti uzneseniu hlasovalo 87 poslancov a poslankýň z OĽaNO, Smer, Sme rodina, ĽSNS a Republika.

Táto nová koalícia nevie spolupracovať pre reformy a miliardy z Plánu obnovy. Pre urazenecké vymedzovanie sa voči EP, a zbytočné ubližovanie ľuďom, ktorí to majú tak či tak ťažké, sa však zblížia radi. Takéto kroky vôbec nie sú v EÚ bežné, a najviac mi evokujú režim Viktora Orbána. Je to veľká hanba,” uviedol Šimečka. 

“Každý človek na Slovensku si zaslúži pocit bezpečia, prijatia a rovnaké práva. V tomto zápase nikdy nepoľavíme,” uzavrel šéf progresívcov.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

27. februára

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej...

Ak má Fico mierový plán pre Ukrajinu, mal by nám ho ukázať

26. februára

Premiér Robert Fico hazarduje s verejnou mienkou a predvádza falošnú marketingovú operáciu s cieľom odviesť pozornosť od domácich problémov, povedal na tlačovom brífingu predseda...

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare