Prejsť na obsah

Šimečka: Reformy z Plánu obnovy neprechádzajú, ubližovanie ľuďom áno, je to hanba

Tlačové správy

Odmietnutie rezolúcie, ktorú Slovensku adresoval Európsky parlament po vražde Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha, je veľkou hanbou.

BRATISLAVA – Odmietnutie rezolúcie, ktorú Slovensku adresoval Európsky parlament po vražde Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha, je veľkou hanbou. Išlo o gesto solidarity a výzvu na odmietnutie nenávisti, upozornil podpredseda EP, predseda Progresívneho Slovenska a iniciátor tejto rezolúcie Michal Šimečka.

Tento hrozný čin zasiahol ľudí na celom kontinente. Moje kolegyne a kolegovia europoslanci odkázali všetkým ľuďom na Slovensku, že nie je jediný dôvod, aby mali vo svojej vlasti menej práv len preto, koho milujú, alebo aká je ich identita. Ocenili sme jednoznačnú podpornú reakciu slovenskej verejnosti, a vyzvali slovenský parlament a vládu k tomu, aby prijali konkrétne kroky, ktoré povedú k bezpečnosti, k ukončeniu jazyka nenávisti, a k rovným právam LGBTI+ ľudí na Slovensku,” vyhlásil Šimečka s tým, že rezolúciu podporilo 447 poslancov a poslankýň z celej Európy. 

Proti uzneseniu hlasovalo 87 poslancov a poslankýň z OĽaNO, Smer, Sme rodina, ĽSNS a Republika.

Táto nová koalícia nevie spolupracovať pre reformy a miliardy z Plánu obnovy. Pre urazenecké vymedzovanie sa voči EP, a zbytočné ubližovanie ľuďom, ktorí to majú tak či tak ťažké, sa však zblížia radi. Takéto kroky vôbec nie sú v EÚ bežné, a najviac mi evokujú režim Viktora Orbána. Je to veľká hanba,” uviedol Šimečka. 

“Každý človek na Slovensku si zaslúži pocit bezpečia, prijatia a rovnaké práva. V tomto zápase nikdy nepoľavíme,” uzavrel šéf progresívcov.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

PS kritizuje konflikt záujmov v dotáciách pre organizácie blízke Anne Záborskej

BRATISLAVA - Hnutie Progresívne Slovensko kritizuje schválenie dotácií na podporu rovnosti pre subjekty, v ktorých figuruje poslankyňa Anna Záborská. Podľa podpredsedníčky PS Lucie...

Progresívne Slovensko diskutovalo s veľvyslancami z troch desiatok krajín EÚ a NATO

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko dnes diskutovalo s veľvyslancami a zástupcami vyše 25 krajín. Na stretnutí sa zúčastnili veľvyslanci či veľvyslankyne Nemecka, Talianska, USA,...

Mladí nevidia svoju budúcnosť na Slovensku, musíme to zmeniť

BRATISLAVA - Každý rok študuje v zahraničí asi 30-tisíc mladých ľudí zo Slovenska, a mnohí sa už nikdy nevrátia, upozornil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Hnutie po...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare