Odmietnutie rezolúcie, ktorú Slovensku adresoval Európsky parlament po vražde Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha, je veľkou hanbou.
BRATISLAVA – Odmietnutie rezolúcie, ktorú Slovensku adresoval Európsky parlament po vražde Juraja Vankuliča a Matúša Horvátha, je veľkou hanbou. Išlo o gesto solidarity a výzvu na odmietnutie nenávisti, upozornil podpredseda EP, predseda Progresívneho Slovenska a iniciátor tejto rezolúcie Michal Šimečka.
“Tento hrozný čin zasiahol ľudí na celom kontinente. Moje kolegyne a kolegovia europoslanci odkázali všetkým ľuďom na Slovensku, že nie je jediný dôvod, aby mali vo svojej vlasti menej práv len preto, koho milujú, alebo aká je ich identita. Ocenili sme jednoznačnú podpornú reakciu slovenskej verejnosti, a vyzvali slovenský parlament a vládu k tomu, aby prijali konkrétne kroky, ktoré povedú k bezpečnosti, k ukončeniu jazyka nenávisti, a k rovným právam LGBTI+ ľudí na Slovensku,” vyhlásil Šimečka s tým, že rezolúciu podporilo 447 poslancov a poslankýň z celej Európy.
Proti uzneseniu hlasovalo 87 poslancov a poslankýň z OĽaNO, Smer, Sme rodina, ĽSNS a Republika.
“Táto nová koalícia nevie spolupracovať pre reformy a miliardy z Plánu obnovy. Pre urazenecké vymedzovanie sa voči EP, a zbytočné ubližovanie ľuďom, ktorí to majú tak či tak ťažké, sa však zblížia radi. Takéto kroky vôbec nie sú v EÚ bežné, a najviac mi evokujú režim Viktora Orbána. Je to veľká hanba,” uviedol Šimečka.
“Každý človek na Slovensku si zaslúži pocit bezpečia, prijatia a rovnaké práva. V tomto zápase nikdy nepoľavíme,” uzavrel šéf progresívcov.
Podobné články

Transakčná daň udusí našu ekonomiku, dávame vláde poslednú šancu ju zastaviť
01. apríla
Dnes začala platiť najhlúpejšia daň v dejinách Slovenska. Popri Ficovej drahote a začínajúcej obchodnej vojne, ktorú spustili Ficom obdivovaní Trump s Muskom, vláda uvalila na ľudí aj...

Obyvatelia Levíc sa boja, vláda zlyhala v krízovom riadení
31. marca
Obyvatelia v okolí Levíc nemajú ani len základné informácie o postupe pri slintačke a krívačke. Pochopiteľne sa boja. “Dnes sme spolu s kolegami a kolegyňami z Progresívneho Slovenska v...

Ak sa parlament mohol zaoberať vymyslenou správou SIS, mimoriadnu správu ombudsmana nemôže ignorovať
31. marca
Progresívne Slovensko žiada o zaradenie mimoriadnej správy verejného ochrancu práv Róberta Dobrovodského o policajnom násilí na rokovanie parlamentu ešte na prebiehajúcej schôdzi,...