Prejsť na obsah

Šimečka: O budúcnosť Slovenska sa zaujíma aj prezident Macron, chceme byť garanciou nášho ukotvenia v EÚ a NATO

Tlačové správy

Budúcnosť Slovenska je v jednotnej a demokratickej Európe. Symbolom tejto vízie bolo včerajšie stretnutie predsedu hnutia a podpredsedu EP Michala Šimečku s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. “S prezidentom Macronom som hovoril aj o dôležitosti septembrových volieb na Slovensku. Teší ma, že sa o situáciu na Slovensku zaujíma. Budúcnosť Slovenska je totiž úzko prepojená s budúcnosťou

Budúcnosť Slovenska je v jednotnej a demokratickej Európe. Symbolom tejto vízie bolo včerajšie stretnutie predsedu hnutia a podpredsedu EP Michala Šimečku s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

S prezidentom Macronom som hovoril aj o dôležitosti septembrových volieb na Slovensku. Teší ma, že sa o situáciu na Slovensku zaujíma. Budúcnosť Slovenska je totiž úzko prepojená s budúcnosťou Európy. Neexistuje jediný logický dôvod, aby sa naša zahraničná politika stočila smerom k Moskve a režimu Vladimíra Putina, práve naopak. Prosperovať dokážeme iba v jednotnej a demokratickej Európskej únii, kde budeme sebavedomo a konštruktívne hájiť záujmy Slovenska, a vďaka ktorej sme oveľa silnejší,” dodal Šimečka.

Šimečka poukázal na množiace sa varovania, že Slovensku v prípade vlády Fica a extrémistov hrozí obrat v zahranično-politickej orientácií.

Tieto voľby sú o dvoch cestách pre krajinu – Robert Fico ponúka príklon k diktátorskému Rusku a medzinárodnú izoláciu. Progresívne Slovensko, naopak, je a bude garanciou jednoznačného prozápadného kurzu Slovenska. Chceme byť silným a rešpektovaným hráčom a partnerom v Európskej únii,” uviedol šéf progresívcov Šimečka.

Zahraničnopolitický expert a podpredseda hnutia Tomáš Valášek poukázal, že prozápadné ukotvenie Slovenska je v DNA Progresívneho Slovenska od úplného začiatku.

Máme úplne jasno v tom, že patríme medzi slobodné, demokratické a prosperujúce krajiny Európskej únie a NATO. Podľa toho sme postavili tím a naša západná identita je jasne zakotvená aj v našom programe,” uviedol Valášek.


Bezpečnosť Slovenska podľa jeho slov dokážeme posilniť aj pokračujúcou pomocou Ukrajine, humanitárnou aj vojenskou.

“Čím ďalej sa nám podarí udržať vojská agresora od našich hraníc, tým lepšie pre nás
Úprimne nerozumiem politikom, ktorí sa vydávajú za vlastencov a sú pripravení hodiť Ukrajinu cez palubu. Buď nerozumejú tomu, ako svet funguje, alebo je im bezpečnosť našej krajiny ukradnutá,” uzavrel Valášek.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

Ukrajina si po dvoch rokoch krvavej ruskej agresie zaslúži podporu

23. februára

Ukrajina si zaslúži maximálnu podporu od svojich spojencov a susedov, povedal pri príležitosti druhého výročia krvavej ruskej agresie predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR...

Kandidátku PS v európskych voľbách posilní Veronika Cifrová Ostrihoňová a Ľubica Karvašová

20. februára

Progresívne Slovensko vo voľbách do Európskeho parlamentu posilní Veronika Cifrová Ostrihoňová aj Ľubica Karvašová, kandidovať nebude nikto z poslancov NR SR. Slovensko stále má...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare