Prejsť na obsah

Šimečka: O budúcnosť Slovenska sa zaujíma aj prezident Macron, chceme byť garanciou nášho ukotvenia v EÚ a NATO

Budúcnosť Slovenska je v jednotnej a demokratickej Európe. Symbolom tejto vízie bolo včerajšie stretnutie predsedu hnutia a podpredsedu EP Michala Šimečku s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. “S prezidentom Macronom som hovoril aj o dôležitosti septembrových volieb na Slovensku. Teší ma, že sa o situáciu na Slovensku zaujíma. Budúcnosť Slovenska je totiž úzko prepojená s budúcnosťou

Budúcnosť Slovenska je v jednotnej a demokratickej Európe. Symbolom tejto vízie bolo včerajšie stretnutie predsedu hnutia a podpredsedu EP Michala Šimečku s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

S prezidentom Macronom som hovoril aj o dôležitosti septembrových volieb na Slovensku. Teší ma, že sa o situáciu na Slovensku zaujíma. Budúcnosť Slovenska je totiž úzko prepojená s budúcnosťou Európy. Neexistuje jediný logický dôvod, aby sa naša zahraničná politika stočila smerom k Moskve a režimu Vladimíra Putina, práve naopak. Prosperovať dokážeme iba v jednotnej a demokratickej Európskej únii, kde budeme sebavedomo a konštruktívne hájiť záujmy Slovenska, a vďaka ktorej sme oveľa silnejší,” dodal Šimečka.

Šimečka poukázal na množiace sa varovania, že Slovensku v prípade vlády Fica a extrémistov hrozí obrat v zahranično-politickej orientácií.

Tieto voľby sú o dvoch cestách pre krajinu – Robert Fico ponúka príklon k diktátorskému Rusku a medzinárodnú izoláciu. Progresívne Slovensko, naopak, je a bude garanciou jednoznačného prozápadného kurzu Slovenska. Chceme byť silným a rešpektovaným hráčom a partnerom v Európskej únii,” uviedol šéf progresívcov Šimečka.

Zahraničnopolitický expert a podpredseda hnutia Tomáš Valášek poukázal, že prozápadné ukotvenie Slovenska je v DNA Progresívneho Slovenska od úplného začiatku.

Máme úplne jasno v tom, že patríme medzi slobodné, demokratické a prosperujúce krajiny Európskej únie a NATO. Podľa toho sme postavili tím a naša západná identita je jasne zakotvená aj v našom programe,” uviedol Valášek.


Bezpečnosť Slovenska podľa jeho slov dokážeme posilniť aj pokračujúcou pomocou Ukrajine, humanitárnou aj vojenskou.

“Čím ďalej sa nám podarí udržať vojská agresora od našich hraníc, tým lepšie pre nás
Úprimne nerozumiem politikom, ktorí sa vydávajú za vlastencov a sú pripravení hodiť Ukrajinu cez palubu. Buď nerozumejú tomu, ako svet funguje, alebo je im bezpečnosť našej krajiny ukradnutá,” uzavrel Valášek.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Na doživotnú rentu nevidíme dôvod, k lex atentát predložíme pozmeňujúce návrhy

Progresívne Slovensko upozorňuje, že vládou schválené opatrenia nereagujú na samotný atentát. PS je pripravené rokovať s predstaviteľmi koalície o podobe vhodnej odpovede na atentát, v...

Sociálnu pomoc nemôže ovládať klientelizmus

Progresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu systému pre klientov sociálnych...

Do Progresívneho Slovenska vstupuje trnavský župan Jozef Viskupič

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. PS chceme ukotviť v každom regióne, posilňujeme preto o výrazné osobnosti z celého Slovenska,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare