Prejsť na obsah

Šimečka: Nebudeme sa podieľať na šírení Ficových paranoidných konšpirácií

Smer v snahe otvoriť mimoriadnu schôdzu parlamentu nepodporíme. Nebudeme sa podieľať na šírení paranoidných konšpirácií Roberta Fica a na jeho predvolebnej kampani, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka. “Situácia je závažná, veď sú obvinení súčasný aj minulý riaditeľ tajnej služby, ako aj šéf NBÚ. Je to dôležitý posun vo vyšetrovaní, ktoré prebieha dlhodobo.

Smer v snahe otvoriť mimoriadnu schôdzu parlamentu nepodporíme. Nebudeme sa podieľať na šírení paranoidných konšpirácií Roberta Fica a na jeho predvolebnej kampani, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

Situácia je závažná, veď sú obvinení súčasný aj minulý riaditeľ tajnej služby, ako aj šéf NBÚ. Je to dôležitý posun vo vyšetrovaní, ktoré prebieha dlhodobo. Ak toto označuje Robert Fico za útok na opozíciu, odzrkadľuje to jeho mentálny svet. Naznačuje tým, že títo predstavitelia SIS a NBÚ pracovali pre neho?” pýta sa Šimečka. 

Rovnako je podľa predsedu hnutia príznačné aj Ficovo presvedčenie, že celé konanie OČTK prebieha na objednávku prezidentky, premiéra či PS. 

Ukazuje to Ficovu predstavu o nezávislosti OČTK a o tom, ako ich riadil počas svojich vlád. A nakoniec, ak Fico tvrdí, že hlavným cieľom všetkého je, aby PS vyhralo voľby, iba tým prezrádza, čoho sa v skutočnosti bojí,” uzavrel Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Na doživotnú rentu nevidíme dôvod, k lex atentát predložíme pozmeňujúce návrhy

Progresívne Slovensko upozorňuje, že vládou schválené opatrenia nereagujú na samotný atentát. PS je pripravené rokovať s predstaviteľmi koalície o podobe vhodnej odpovede na atentát, v...

Sociálnu pomoc nemôže ovládať klientelizmus

Progresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu systému pre klientov sociálnych...

Do Progresívneho Slovenska vstupuje trnavský župan Jozef Viskupič

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. PS chceme ukotviť v každom regióne, posilňujeme preto o výrazné osobnosti z celého Slovenska,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare