Prejsť na obsah

Šimečka: Nebudeme sa podieľať na šírení Ficových paranoidných konšpirácií

Tlačové správy

Smer v snahe otvoriť mimoriadnu schôdzu parlamentu nepodporíme. Nebudeme sa podieľať na šírení paranoidných konšpirácií Roberta Fica a na jeho predvolebnej kampani, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka. “Situácia je závažná, veď sú obvinení súčasný aj minulý riaditeľ tajnej služby, ako aj šéf NBÚ. Je to dôležitý posun vo vyšetrovaní, ktoré prebieha dlhodobo.

Smer v snahe otvoriť mimoriadnu schôdzu parlamentu nepodporíme. Nebudeme sa podieľať na šírení paranoidných konšpirácií Roberta Fica a na jeho predvolebnej kampani, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

Situácia je závažná, veď sú obvinení súčasný aj minulý riaditeľ tajnej služby, ako aj šéf NBÚ. Je to dôležitý posun vo vyšetrovaní, ktoré prebieha dlhodobo. Ak toto označuje Robert Fico za útok na opozíciu, odzrkadľuje to jeho mentálny svet. Naznačuje tým, že títo predstavitelia SIS a NBÚ pracovali pre neho?” pýta sa Šimečka. 

Rovnako je podľa predsedu hnutia príznačné aj Ficovo presvedčenie, že celé konanie OČTK prebieha na objednávku prezidentky, premiéra či PS. 

Ukazuje to Ficovu predstavu o nezávislosti OČTK a o tom, ako ich riadil počas svojich vlád. A nakoniec, ak Fico tvrdí, že hlavným cieľom všetkého je, aby PS vyhralo voľby, iba tým prezrádza, čoho sa v skutočnosti bojí,” uzavrel Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

Ukrajina si po dvoch rokoch krvavej ruskej agresie zaslúži podporu

23. februára

Ukrajina si zaslúži maximálnu podporu od svojich spojencov a susedov, povedal pri príležitosti druhého výročia krvavej ruskej agresie predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR...

Kandidátku PS v európskych voľbách posilní Veronika Cifrová Ostrihoňová a Ľubica Karvašová

20. februára

Progresívne Slovensko vo voľbách do Európskeho parlamentu posilní Veronika Cifrová Ostrihoňová aj Ľubica Karvašová, kandidovať nebude nikto z poslancov NR SR. Slovensko stále má...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare