Prejsť na obsah

SaS a KDH organizujú protivládny protest aj v Košiciach a pribudnú ďalšie

Tlačové správy

Utorňajší protest v Bratislave nebude jediný, ďalší sa uskutoční v Košiciach a opozícia hovorí o prípravách aj v iných mestách po celom Slovensku. Nikam neodchádzame, odkazuje predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Košický protest sa bude konať v utorok 12.12. o 18:00 pri Dolnej bráne, pred Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach. V rovnakom čase opozícia pozýva

Utorňajší protest v Bratislave nebude jediný, ďalší sa uskutoční v Košiciach a opozícia hovorí o prípravách aj v iných mestách po celom Slovensku. Nikam neodchádzame, odkazuje predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Košický protest sa bude konať v utorok 12.12. o 18:00 pri Dolnej bráne, pred Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach. V rovnakom čase opozícia pozýva aj na zhromaždenie v Bratislave.

“Slovensko máme radi, a nenecháme Roberta Fica zlikvidovať právny štát a ukradnúť nám demokraciu. Spojili sme sa s kolegami z KDH a SaS, a o spoločnom postupe sa rozprávame s ďalšími partnermi. Chceme dosiahnuť, aby bolo náš odpor voči praktikám Ficovej vlády počuť po celom Slovensku,” vyhlásil Šimečka.

Prvý protest usporiadali opozičné strany po tom, ako vláda prišla s návrhom na rozpustenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Zorganizovali ho za necelých 24 hodín a prišli naň tisíce ľudí.

Šimečka to považuje za úspech, no dodáva, že to je len začiatok: “Ak si Robert Fico myslel, že unesie právny štát narýchlo a v tichosti – lebo ľudia v zime a pred Vianocami neprídu na námestia – mýlil sa. Prídeme znova a znova, kým nepochopí, že prekročil všetky červené čiary,” zdôraznil predseda Progresívneho Slovenska.

Pre všetkých, ktorí postup vlády odmietajú, je k dispozícii aj online petícia Zastavmeich.sk. Je to príležitosť vyjadriť svoju nespokojnosť aj pre tých, ktorí na zhromaždenia nemôžu prísť osobne.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

27. februára

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej...

Ak má Fico mierový plán pre Ukrajinu, mal by nám ho ukázať

26. februára

Premiér Robert Fico hazarduje s verejnou mienkou a predvádza falošnú marketingovú operáciu s cieľom odviesť pozornosť od domácich problémov, povedal na tlačovom brífingu predseda...

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare