Prejsť na obsah

SaS a KDH organizujú protivládny protest aj v Košiciach a pribudnú ďalšie

Utorňajší protest v Bratislave nebude jediný, ďalší sa uskutoční v Košiciach a opozícia hovorí o prípravách aj v iných mestách po celom Slovensku. Nikam neodchádzame, odkazuje predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Košický protest sa bude konať v utorok 12.12. o 18:00 pri Dolnej bráne, pred Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach. V rovnakom čase opozícia pozýva

Utorňajší protest v Bratislave nebude jediný, ďalší sa uskutoční v Košiciach a opozícia hovorí o prípravách aj v iných mestách po celom Slovensku. Nikam neodchádzame, odkazuje predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka.

Košický protest sa bude konať v utorok 12.12. o 18:00 pri Dolnej bráne, pred Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach. V rovnakom čase opozícia pozýva aj na zhromaždenie v Bratislave.

“Slovensko máme radi, a nenecháme Roberta Fica zlikvidovať právny štát a ukradnúť nám demokraciu. Spojili sme sa s kolegami z KDH a SaS, a o spoločnom postupe sa rozprávame s ďalšími partnermi. Chceme dosiahnuť, aby bolo náš odpor voči praktikám Ficovej vlády počuť po celom Slovensku,” vyhlásil Šimečka.

Prvý protest usporiadali opozičné strany po tom, ako vláda prišla s návrhom na rozpustenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Zorganizovali ho za necelých 24 hodín a prišli naň tisíce ľudí.

Šimečka to považuje za úspech, no dodáva, že to je len začiatok: “Ak si Robert Fico myslel, že unesie právny štát narýchlo a v tichosti – lebo ľudia v zime a pred Vianocami neprídu na námestia – mýlil sa. Prídeme znova a znova, kým nepochopí, že prekročil všetky červené čiary,” zdôraznil predseda Progresívneho Slovenska.

Pre všetkých, ktorí postup vlády odmietajú, je k dispozícii aj online petícia Zastavmeich.sk. Je to príležitosť vyjadriť svoju nespokojnosť aj pre tých, ktorí na zhromaždenia nemôžu prísť osobne.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Skrytá privatizácia vody môže pripraviť obce o kontrolu nad kritickou infraštruktúrou

Minister životného prostredia Taraba uteká od zodpovednosti, hoci na východe Slovenska hrozí skrytá privatizácia vody. Namiesto riešenia situácie spochybňuje Najvyšší kontrolný úrad,...

Koalícii hlasmi nepomôžeme, na ohrozenie európskych peňazí sme ich upozorňovali mesiace 

Slovensko potrebuje hrádzu proti babráctvu Ficovej vlády. Narýchlo prijímajú zákony pre svojich vlastných ľudí a robia to tak amatérsky, že ohrozujú záujmy všetkých ostatných ľudí...

Minister má čas na telenovelové tlačovky, ale pri policajnej brutalite mlčí

Aj nás veľmi šokovali informácie o policajnej brutalite v Košiciach, vyhlásil predseda poslaneckého klubu Progresívneho Slovenska Martin Dubéci. Spolu s kolegami budú komunikovať s...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare