Prejsť na obsah

PS vyráža na sériu ideathonov za ľuďmi do 30 rokov

Tlačové správy

Chceme sa venovať generácii, ktorú v slovenskej politike nikto nepočúva, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka.

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko vyráža na sériu podujatí pre mladých ľudí do 30 rokov. Chceme sa venovať generácii, ktorú v slovenskej politike nikto nepočúva, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka.

“Odmietame sa zmieriť s ignoráciou tém ako klimatická kríza, dostupné bývanie, vzdelávanie odtrhnuté od reality či rovnosť pre všetkých. Je najvyšší čas to napraviť,” zdôraznil Šimečka. PS preto vyráža na sériu stretnutí s ľuďmi do 30 rokov. Uskutočnia sa v Košiciach, Banskej Bystrici, Bratislave a v Brne.

“Teším sa, že na stretnutiach vyskúšame koncept ideathonu. Je to jedna z inovácií, ktorú chceme priniesť do slovenskej politiky,” vysvetľuje členka predsedníctva PS Tamara Stohlová. Ideathon je podujatie zamerané na intenzívny brainstorming a zosúladenie názorov a záujmov ľudí pochádzajúcich z rôznorodého prostredia.

Progresívne Slovensko v týchto týždňoch pripravuje predvolebný program. “Po sérii diskusií vo všetkých krajských mestách sa ideme o budúcnosti rozprávať konkrétne s mladými ľuďmi. Pre prípravu kvalitného programu je nevyhnutná kvalitná spätná väzba,” zdôraznil Šimečka.

Stretnutia s názvom Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to sa uskutočnia 15. apríla v Košiciach, 19. apríla v Banskej Bystrici, 26. apríla v Brne a 29. apríla v Bratislave.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

PS kritizuje konflikt záujmov v dotáciách pre organizácie blízke Anne Záborskej

BRATISLAVA - Hnutie Progresívne Slovensko kritizuje schválenie dotácií na podporu rovnosti pre subjekty, v ktorých figuruje poslankyňa Anna Záborská. Podľa podpredsedníčky PS Lucie...

Progresívne Slovensko diskutovalo s veľvyslancami z troch desiatok krajín EÚ a NATO

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko dnes diskutovalo s veľvyslancami a zástupcami vyše 25 krajín. Na stretnutí sa zúčastnili veľvyslanci či veľvyslankyne Nemecka, Talianska, USA,...

Mladí nevidia svoju budúcnosť na Slovensku, musíme to zmeniť

BRATISLAVA - Každý rok študuje v zahraničí asi 30-tisíc mladých ľudí zo Slovenska, a mnohí sa už nikdy nevrátia, upozornil predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Hnutie po...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare