Prejsť na obsah

PS vyráža na sériu ideathonov za ľuďmi do 30 rokov

Tlačové správy

Chceme sa venovať generácii, ktorú v slovenskej politike nikto nepočúva, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka.

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko vyráža na sériu podujatí pre mladých ľudí do 30 rokov. Chceme sa venovať generácii, ktorú v slovenskej politike nikto nepočúva, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka.

“Odmietame sa zmieriť s ignoráciou tém ako klimatická kríza, dostupné bývanie, vzdelávanie odtrhnuté od reality či rovnosť pre všetkých. Je najvyšší čas to napraviť,” zdôraznil Šimečka. PS preto vyráža na sériu stretnutí s ľuďmi do 30 rokov. Uskutočnia sa v Košiciach, Banskej Bystrici, Bratislave a v Brne.

“Teším sa, že na stretnutiach vyskúšame koncept ideathonu. Je to jedna z inovácií, ktorú chceme priniesť do slovenskej politiky,” vysvetľuje členka predsedníctva PS Tamara Stohlová. Ideathon je podujatie zamerané na intenzívny brainstorming a zosúladenie názorov a záujmov ľudí pochádzajúcich z rôznorodého prostredia.

Progresívne Slovensko v týchto týždňoch pripravuje predvolebný program. “Po sérii diskusií vo všetkých krajských mestách sa ideme o budúcnosti rozprávať konkrétne s mladými ľuďmi. Pre prípravu kvalitného programu je nevyhnutná kvalitná spätná väzba,” zdôraznil Šimečka.

Stretnutia s názvom Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to sa uskutočnia 15. apríla v Košiciach, 19. apríla v Banskej Bystrici, 26. apríla v Brne a 29. apríla v Bratislave.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

27. februára

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej...

Ak má Fico mierový plán pre Ukrajinu, mal by nám ho ukázať

26. februára

Premiér Robert Fico hazarduje s verejnou mienkou a predvádza falošnú marketingovú operáciu s cieľom odviesť pozornosť od domácich problémov, povedal na tlačovom brífingu predseda...

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare