Prejsť na obsah

PS vyráža na sériu ideathonov za ľuďmi do 30 rokov

Chceme sa venovať generácii, ktorú v slovenskej politike nikto nepočúva, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka.

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko vyráža na sériu podujatí pre mladých ľudí do 30 rokov. Chceme sa venovať generácii, ktorú v slovenskej politike nikto nepočúva, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka.

“Odmietame sa zmieriť s ignoráciou tém ako klimatická kríza, dostupné bývanie, vzdelávanie odtrhnuté od reality či rovnosť pre všetkých. Je najvyšší čas to napraviť,” zdôraznil Šimečka. PS preto vyráža na sériu stretnutí s ľuďmi do 30 rokov. Uskutočnia sa v Košiciach, Banskej Bystrici, Bratislave a v Brne.

“Teším sa, že na stretnutiach vyskúšame koncept ideathonu. Je to jedna z inovácií, ktorú chceme priniesť do slovenskej politiky,” vysvetľuje členka predsedníctva PS Tamara Stohlová. Ideathon je podujatie zamerané na intenzívny brainstorming a zosúladenie názorov a záujmov ľudí pochádzajúcich z rôznorodého prostredia.

Progresívne Slovensko v týchto týždňoch pripravuje predvolebný program. “Po sérii diskusií vo všetkých krajských mestách sa ideme o budúcnosti rozprávať konkrétne s mladými ľuďmi. Pre prípravu kvalitného programu je nevyhnutná kvalitná spätná väzba,” zdôraznil Šimečka.

Stretnutia s názvom Budúcnosť na Slovensku? Dá sa to sa uskutočnia 15. apríla v Košiciach, 19. apríla v Banskej Bystrici, 26. apríla v Brne a 29. apríla v Bratislave.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Na doživotnú rentu nevidíme dôvod, k lex atentát predložíme pozmeňujúce návrhy

Progresívne Slovensko upozorňuje, že vládou schválené opatrenia nereagujú na samotný atentát. PS je pripravené rokovať s predstaviteľmi koalície o podobe vhodnej odpovede na atentát, v...

Sociálnu pomoc nemôže ovládať klientelizmus

Progresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu systému pre klientov sociálnych...

Do Progresívneho Slovenska vstupuje trnavský župan Jozef Viskupič

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. PS chceme ukotviť v každom regióne, posilňujeme preto o výrazné osobnosti z celého Slovenska,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare