Prejsť na obsah

PS, SaS a KDH na výročie 17. novembra spoločne pozývajú na Námestie SNP

35. výročie Nežnej revolúcie si Progresívne Slovensko, SaS a KDH pripomenú spoločným zhromaždením. Pozývame všetkých ľudí, ktorým záleží na demokracii a ktorí vedia, že za slobodu je potrebné stále bojovať, vyhlásil predseda PS Michal Šimečka. 

November 1989 umožnil miliónom ľudí na Slovensku žiť v slobode a pravde. Dal im priestor cestovať, študovať a prejavovať svoj názor. Budúcu nedeľu si pripomenieme udalosti Novembra, ale vyšleme aj jasný signál tejto vláde. Nenecháme sa zastrašiť. Nenecháme si obmedziť slobodu, ani kamerovými systémami, ani tajnou službou. Nenecháme sa unášať späť do Ruska. Stretnime sa 17. novembra a ukážme, že milujeme našu vlasť, že si budeme slobodu a demokraciu chrániť, a nenecháme si ich ukradnúť jedným frustrovaným, unaveným premiérom, ktorého ženie už iba pomsta,” zdôraznil Šimečka. 

Na zhromaždení vystúpia politickí predstavitelia, osobnosti občianskej spoločnosti a pamätníci Novembra.
Zatiaľ, čo Smer oslavuje svoje 25. výročie, ľudia na Slovensku sa majú horšie. Namiesto lepšej budúcnosti sme svedkami extrémneho zdražovania, odchodu lekárov a policajtov a rozvratom kultúry. Trpíme vládu, ktorá namiesto pomoci občanom znižuje tresty pre zločincov, sebe zvyšuje platy a ľuďom zvyšuje dane. Je čas na zmenu. Tak ako bol 17. november symbolom zmeny a víťazstva slobody a slušnosti nad totalitou, dnes, po roku vlády Roberta Fica, musíme dať jasne najavo, čo si o tejto vláde myslíme. Slovensko si zaslúži zmenu a vládu, ktorá bude slúžiť ľuďom. Poďme si spoločne pripomenúť 17. november a ukázať, že my nie sme ako oni – tí vo vláde,“ uviedol predseda SaS Branislav Gröhling.

17. november bol aj o tom, že sme už nechceli žiť v krajine, kde sme nemohli verejne prejavovať svoju vieru. Nechceli sme žiť v krajine, kde sloboda svedomia a sloboda myslenia neznamenali nič, pretože to, čo si máme myslieť, nám nariaďovala štátna ideológia. Musíme byť na pozore, aby sme nezistili, že opäť nám tu niekto berie slobodu. Sloboda je o tom, že sa človek môže rozhodnúť sám dobrovoľne pre konanie dobra. Čoskoro KDH oslávi rovnaké 35-te výročie, aké si tento rok pripomíname pri príležitosti 17. novembra a osláv slobody a demokracie od Nežnej revolúcie. V tom čase som mal 18 rokov a pracoval som v Levočských strojárňach. Do práce som priniesol letáky, že sa niečo chystá, položil ich na stôl a kolegovia na ne so strachom pozerali. Povedal som im, že nech sa neboja, ide zmena, padnú komunisti, v Prahe sú už študentské protesty. Vtedy sme boli mladí, odvážni a takí máme byť vždy. Ako povedal sv. otec Ján Pavol II. ´Nebojte sa !´, a to má byť hybnou silou aj dnes ako tomu bolo pred 35 rokmi,“ uzavrel predseda KDH Milan Majerský.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Š. Kišš: Fico s Kamenickým vedia len prekrúcať čísla, útočiť a presviedčať ľudí, že sa majú dobre

Robert Fico sa dnes postavil na tlačovú besedu a opäť ľudí presviedčal, že sa majú dobre. S ministrom Kamenickým odkazujú, že so žalostným stavom slovenskej ekonomiky nejdú nič robiť...

Slovensko už má Fica plné zuby, za 20 rokov nám život len zhoršil

O dôvere pre štvrtú Ficovu vládu dnes nehlasujeme preto, že by mali odvahu predstúpiť pred parlament a požiadať o ňu. Dotlačil ich k tomu až Ústavný súd na podnet Progresívneho...

Michal Šimečka: Ústavný súd nám dal za pravdu, Fico sa už nemá na čo vyhovárať

Hovorili sme to od samého začiatku. Ficova vláda mala už v novembri predstúpiť pred parlament a požiadať o dôveru, povedal v parlamente predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka....

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare