Prejsť na obsah

PS, KDH a SaS kvôli kauzám ministerky Dolinkovej zvolávajú mimoriadny zdravotnícky výbor

Ministerka zdravotníctva Dolinková kvôli svojim ľuďom ohrozuje zdravie a život občanov, opozícia preto zvoláva mimoriadne rokovanie Výboru NR SR pre zdravotníctvo. Ministerka včas neriešila hroziaci kolaps kardiologického oddelenia v trenčianskej nemocnici a na povrch medzičasom vyplávala ďalšia jej kauza.

Ministerku sme vyzývali, aby podnikla kroky na záchranu kardiologického oddelenia, ktoré rozvrátil ňou dosadený riaditeľ nemocnice Plesník. Doteraz sme sa nedozvedeli jasný plán na záchranu oddelenia. Zvolávame preto mimoriadny výbor a ministerky sa budeme pýtať na budúcnosť trenčianskeho kardiologického oddeleniaKeď ide o dosadzovanie svojich ľudí a peniaze pre spriaznené firmy, riaditeľ Plesník a ministerka Dolinková vedia konať expresne, ak však ide o záchranu kľúčového oddelenia, už takí rýchli nie sú,” upozornil podpredseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo Oskar Dvořák (PS) a poukázal na to, že na povrch vyplávali prepojenia politikov Hlasu na ďalšiu kauzu v trenčianskej nemocnici. 

Riaditeľ Plesník podľa opozície svojom nástupe vyplatil spriaznenej firme CAMASE 1,1 milióna eur za výmenu potrubia, cez ktoré sa v nemocnici šírili nebezpečné baktérie. Ministerka následne človeka z tejto firmy vymenovala za generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva. Dodnes je pritom sporné, či firma vodovodné rúry naozaj vymenila.

“Ministerka Dolinková vážnu situáciu v trenčianskom kardiologickom oddelení najskôr svojou politickou nomináciou spôsobila, teraz ju zľahčuje a doteraz reálne nerieši. Najviac ma hnevá, že na poslednom mieste je opäť pacient, ktorý nemusí dostať adekvátnu zdravotnú starostlivosť včas. Ministerka zároveň svojim postojom odkazuje všetkým lekárom, ktorí uvažujú, že sa na Slovensko vrátia, že to nemá zmysel, lebo dopadnú podobne ako špecialisti v Trenčíne,” uvádza zdravotnícky expert KDH Peter Stachura.
„Vyzerá to tak, že sa z kancelárie ministerky zdravotníctva stala personálna agentúra. Akoby pani Dolinková venovala viac pozornosti dosadzovaniu ‘správnych’ ľudí na dobre platené pozície, než problémom jej sektora. Pritom tých problémov sú desiatky, ak nie stovky. A výsledkom je, že na Slovensku zbytočne umierajú ľudia, ktorých by fungujúci systém dokázal zachrániť. Len v porovnaní s Českom je to asi 4000 zbytočných úmrtí ročne! Myslím, že v takomto prípade je načase prestať vymieňať figúrky a začať naozaj tvrdo makať na tom dôležitom,“ povedal člen výboru pre zdravotníctvo za SaS Tomáš Szalay.

„Vyzerá to tak, že sa z kancelárie ministerky zdravotníctva stala personálna agentúra. Akoby pani Dolinková venovala viac pozornosti dosadzovaniu ‘správnych’ ľudí na dobre platené pozície, než problémom jej sektora. Pritom tých problémov sú desiatky, ak nie stovky. A výsledkom je, že na Slovensku zbytočne umierajú ľudia, ktorých by fungujúci systém dokázal zachrániť. Len v porovnaní s Českom je to asi 4000 zbytočných úmrtí ročne! Myslím, že v takomto prípade je načase prestať vymieňať figúrky a začať naozaj tvrdo makať na tom dôležitom,“ uzavrel Szalay.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Tomáš Valášek: Kaliňák pripravil plán rozvoja plný nezmyslov

Podpredseda Progresívneho Slovenska Tomáš Valášek poukázal na mizernú kvalitu dokumentu, ktorý má podľa neho byť „bibliou“ Ministerstva obrany SR. Dlhodobý plán rozvoja rezortu...

Ženy sú základom fungujúceho zdravotníctva. Na Slovensku tvoria 80 % ľudí pracujúcich v zdravotníctve

V Európskej únii chýba 1,2 milióna pracovníkov a pracovníčok v zdravotníctve. Výbor Európskeho parlamentu pre verejné zdravie (SANT) preto veľkou väčšinou hlasov schválil správu o...

Minister Kamenický musí odstúpiť, slovenská ekonomika naďalej zlyháva

Opozícia spoločne navrhuje odvolanie ministra financií Ladislava Kamenického. Slovo konsolidácia je podľa Progresívneho Slovenska po dvoch rokoch Ficovej vlády na smiech a dnes už je na...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare