Prejsť na obsah

Protesty proti promafiánskemu balíčku budú pokračovať vo štvrtok

Najbližšie protesty proti návrhu trestného zákona, ktorý obsahuje aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry, sa uskutočnia v Bratislave na Námestí SNP a v ďalších slovenských mestách vo štvrtok 11. januára o 18:00, oznámili lídri strán PS, KDH a SaS.  „Robert Fico zaznamenal prvú prehru, keď chcel dať zrušenie ÚŠP ako darček svojim oligarchom už pred Vianocami.

Najbližšie protesty proti návrhu trestného zákona, ktorý obsahuje aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry, sa uskutočnia v Bratislave na Námestí SNP a v ďalších slovenských mestách vo štvrtok 11. januára o 18:00, oznámili lídri strán PS, KDH a SaS. 

„Robert Fico zaznamenal prvú prehru, keď chcel dať zrušenie ÚŠP ako darček svojim oligarchom už pred Vianocami. Plné námestia a dôrazný boj v parlamente ho však prinútili ustúpiť, čo vôbec nečakal. Náš tlak v parlamente a na námestiach však musí pokračovať. Našim cieľom je promafiánsky balíček nielen spomaliť, ale úplne zastaviť. Zrušenie 20 rokov fungujúcej inštitúcie a zásadné zníženie trestov za korupciu je neprípustné a ako spoločnosť aj politici sa tomu musíme jasne postaviť na odpor. Musíme tiež zabrániť tomu, aby v dvoch tohtoročných voľbách vyhrali zástupcovia vládnej koalície, pretože nemôžu mať všetko. Pozývam preto všetkých ľudí na námestia už najbližší štvrtok, aby sme Robertovi Ficovi jasne ukázali, že tadiaľto cesta k právnemu štátu nevedie,” vyhlásil predseda PS Michal Šimečka.

“Vládna koalícia od prvého dňa po voľbách namiesto zlepšovania zdravotníctva, školstva, stavania diaľnic či rozvíjania regiónov, láme spravodlivosť cez koleno, znižuje tresty za korupciu a ruší Úrad špeciálnej prokuratúry. Chyby a nedostatky sa dajú opraviť odbornou diskusiou, to však strany Smer, Hlas a SNS nechcú. Oni chcú pomáhať svojim blízkym, aby neboli trestne stíhaní a tomu musíme zabrániť, preto vás za KDH pozývame do ulíc spoločne s nami vyjadriť jasné nie proti zmenám v trestných zákonoch,” uviedol predseda KDH Milan Majerský. 

„Ide do tuhého. V najbližších dňoch nás v parlamente čaká rozprava o zrušení špeciálnej prokuratúry. Bude veľmi záležať, či ubránime na Slovensku právny štát alebo sa z nás opäť stane čierna diera Európy a kolónia Ruska. Ak si Robert Fico a jeho poskokovia mysleli, že nás po sviatkoch umlčia, tak sú na omyle. V protestoch budeme pokračovať. Jedine spoločne môžeme vláde ukázať silu slušných občanov, ktorým záleží na budúcnosti nášho štátu. Navyše, čím viac ľudí vyjde do ulíc, tým jasnejšie si začne Peter Pellegrini uvedomovať, že mu protesty nepomáhajú v jeho ambícií stať sa prezidentom,“ uzavrel predseda SaS Richard Sulík. 

Bližšie informácie o protestoch a ďalšom postupe v parlamente oznámia predstavitelia strán PS, KDH a SaS v pondelok.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Skrytá privatizácia vody môže pripraviť obce o kontrolu nad kritickou infraštruktúrou

Minister životného prostredia Taraba uteká od zodpovednosti, hoci na východe Slovenska hrozí skrytá privatizácia vody. Namiesto riešenia situácie spochybňuje Najvyšší kontrolný úrad,...

Koalícii hlasmi nepomôžeme, na ohrozenie európskych peňazí sme ich upozorňovali mesiace 

Slovensko potrebuje hrádzu proti babráctvu Ficovej vlády. Narýchlo prijímajú zákony pre svojich vlastných ľudí a robia to tak amatérsky, že ohrozujú záujmy všetkých ostatných ľudí...

Minister má čas na telenovelové tlačovky, ale pri policajnej brutalite mlčí

Aj nás veľmi šokovali informácie o policajnej brutalite v Košiciach, vyhlásil predseda poslaneckého klubu Progresívneho Slovenska Martin Dubéci. Spolu s kolegami budú komunikovať s...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare