Prejsť na obsah

Progresívne Slovensko predstavilo tím a program pre zelenú budúcnosť Slovenska

BRATISLAVA – Máločo ovplyvní budúcnosť Slovenska tak dramaticky, ako environmentálne a ekologické krízy, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda EP Michal Šimečka. Podľa Šimečku sú tieto témy pre PS jednou z priorít. „Je absolútne kľúčové, ako ich zvládneme, a zároveň, ako využijeme príležitosti, ktoré sa spolu s nimi otvárajú. Je nevyhnutné, aby ich politici na Slovensku začali

BRATISLAVA – Máločo ovplyvní budúcnosť Slovenska tak dramaticky, ako environmentálne a ekologické krízy, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda EP Michal Šimečka.

Podľa Šimečku sú tieto témy pre PS jednou z priorít. „Je absolútne kľúčové, ako ich zvládneme, a zároveň, ako využijeme príležitosti, ktoré sa spolu s nimi otvárajú. Je nevyhnutné, aby ich politici na Slovensku začali brať vážne. Preto som rád, že PS ponúka najsilnejší tím a najlepší program pre zelenú budúcnosť Slovenska,“ hovorí Šimečka s tým, že tímlídrom pre túto oblasť bude ekológ a europoslanec Michal Wiezik.

Ten hovorí, že zvládnutie klimatickej krízy so sebou prináša obrovské možnosti pre rozvoj, inovácie, lacnejšiu a dostupnejšiu energiu aj čistejšie životné prostredie. „Slovensko potrebuje prejsť zelenou transformáciou, samozrejme s ohľadom na jej sociálny dopad. Zvládnutie tejto výzvy je nevyhnutné pre prežitie a prosperitu nás a budúcich generácií. Budúcnosť je zelená, v opačnom prípade nebude možná,“ uviedol Wiezik.

Kľúčový význam prípravy slovenských miest a obcí na extrémne suchá či horúčavy podčiarkol vicežupan bratislavského kraja Michal Sabo. „Dopady klimatickej krízy musíme brať vážne. Nestačí následky povodní či prívalových dažďov len sanovať, potrebujeme im predchádzať. To docielime jedine partnerstvom štátu a samospráv. Tie totiž potrebujú V PS hovoríme pomoc – nielen legislatívnu a finančnú, ale aj metodickú a konzultačnú,“ uviedol Sabo.

Progresívne Slovensko chce tiež napraviť zlyhania pri odstraňovaní environmentálnych záťaží. „Potrebujeme napríklad posilniť kompetencie ministerstva či kontrolu plnenia záväzných plánov sanácií. Prioritizovať chceme tie envirozáťaže, ktoré najviac ohrozujú ľudské zdravie, životné prostredie a iné strategické zdroje, napríklad pitnú vodu na Žitnom ostrove,“ povedala environmentalistka z PS Tamara Stohlová, ktorá otvorila kauzu Istrochem.

Predseda PS Michal Šimečka zdôraznil, že tieto výzvy nevyrieši jedno zázračné opatrenie. „Tri roky sme boli svedkami jednej atómovky za druhou. Dnes je jasné, že toto nie je cesta. V PS naopak ponúkame odborný a komplexný program. Pre zelenú, aj všetky ostatné kľúčové oblasti,“ povedal Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Sponzorské dary Tiposu vzbudzujú otázky, no minister športu mlčí

Štátna spoločnosť Tipos zvláštnym spôsobom sponzorovala koncert Patrika Vrbovského a podporila akciovú spoločnosť MMA organizácie, v ktorej dozornej rade sedí Vrbovský s Attilom...

Bizarná vládna dotácia za 57-tisíc eur nepomôže nikomu, len Smeru

Vláda pridelila obci Babinec so 60 obyvateľmi dotáciu 57-tisíc eur na ihrisko, na ktorom sa má hrať hádzaná. V čase, kedy sa musia ľudia zbierať napríklad na opravu okien v košickej...

Ursula von der Leyenová mala najlepší program s dôležitými prioritami

Europoslanci a europoslankyne Progresívneho Slovenska podporili za predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, pretože mala najlepší program s prioritami ako dostupné bývanie,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare