Prejsť na obsah

Progresívne Slovensko predstavilo tím a program pre zelenú budúcnosť Slovenska

Tlačové správy

BRATISLAVA – Máločo ovplyvní budúcnosť Slovenska tak dramaticky, ako environmentálne a ekologické krízy, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda EP Michal Šimečka. Podľa Šimečku sú tieto témy pre PS jednou z priorít. „Je absolútne kľúčové, ako ich zvládneme, a zároveň, ako využijeme príležitosti, ktoré sa spolu s nimi otvárajú. Je nevyhnutné, aby ich politici na Slovensku začali

BRATISLAVA – Máločo ovplyvní budúcnosť Slovenska tak dramaticky, ako environmentálne a ekologické krízy, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda EP Michal Šimečka.

Podľa Šimečku sú tieto témy pre PS jednou z priorít. „Je absolútne kľúčové, ako ich zvládneme, a zároveň, ako využijeme príležitosti, ktoré sa spolu s nimi otvárajú. Je nevyhnutné, aby ich politici na Slovensku začali brať vážne. Preto som rád, že PS ponúka najsilnejší tím a najlepší program pre zelenú budúcnosť Slovenska,“ hovorí Šimečka s tým, že tímlídrom pre túto oblasť bude ekológ a europoslanec Michal Wiezik.

Ten hovorí, že zvládnutie klimatickej krízy so sebou prináša obrovské možnosti pre rozvoj, inovácie, lacnejšiu a dostupnejšiu energiu aj čistejšie životné prostredie. „Slovensko potrebuje prejsť zelenou transformáciou, samozrejme s ohľadom na jej sociálny dopad. Zvládnutie tejto výzvy je nevyhnutné pre prežitie a prosperitu nás a budúcich generácií. Budúcnosť je zelená, v opačnom prípade nebude možná,“ uviedol Wiezik.

Kľúčový význam prípravy slovenských miest a obcí na extrémne suchá či horúčavy podčiarkol vicežupan bratislavského kraja Michal Sabo. „Dopady klimatickej krízy musíme brať vážne. Nestačí následky povodní či prívalových dažďov len sanovať, potrebujeme im predchádzať. To docielime jedine partnerstvom štátu a samospráv. Tie totiž potrebujú V PS hovoríme pomoc – nielen legislatívnu a finančnú, ale aj metodickú a konzultačnú,“ uviedol Sabo.

Progresívne Slovensko chce tiež napraviť zlyhania pri odstraňovaní environmentálnych záťaží. „Potrebujeme napríklad posilniť kompetencie ministerstva či kontrolu plnenia záväzných plánov sanácií. Prioritizovať chceme tie envirozáťaže, ktoré najviac ohrozujú ľudské zdravie, životné prostredie a iné strategické zdroje, napríklad pitnú vodu na Žitnom ostrove,“ povedala environmentalistka z PS Tamara Stohlová, ktorá otvorila kauzu Istrochem.

Predseda PS Michal Šimečka zdôraznil, že tieto výzvy nevyrieši jedno zázračné opatrenie. „Tri roky sme boli svedkami jednej atómovky za druhou. Dnes je jasné, že toto nie je cesta. V PS naopak ponúkame odborný a komplexný program. Pre zelenú, aj všetky ostatné kľúčové oblasti,“ povedal Šimečka.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

Ukrajina si po dvoch rokoch krvavej ruskej agresie zaslúži podporu

23. februára

Ukrajina si zaslúži maximálnu podporu od svojich spojencov a susedov, povedal pri príležitosti druhého výročia krvavej ruskej agresie predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda NR SR...

Kandidátku PS v európskych voľbách posilní Veronika Cifrová Ostrihoňová a Ľubica Karvašová

20. februára

Progresívne Slovensko vo voľbách do Európskeho parlamentu posilní Veronika Cifrová Ostrihoňová aj Ľubica Karvašová, kandidovať nebude nikto z poslancov NR SR. Slovensko stále má...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare