Prejsť na obsah

Progresívne Slovensko predstavilo kandidátku pre budúcnosť Slovenska

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko predstavilo kandidátku pre voľby do NR SR v septembri 2023. Cieľom hnutia je ponúknuť súdržný, odborný a hodnotovo jasne čitateľný tím na dosiahnutie lepšej budúcnosti pre Slovensko, uviedol predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.„Povedzme si pravdu, spoločnosť na Slovensku je rozdelená a trpí. Vo vzdelávaní, v zdravotnej starostlivosti, v dostupnosti

BRATISLAVA – Progresívne Slovensko predstavilo kandidátku pre voľby do NR SR v septembri 2023. Cieľom hnutia je ponúknuť súdržný, odborný a hodnotovo jasne čitateľný tím na dosiahnutie lepšej budúcnosti pre Slovensko, uviedol predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.
Povedzme si pravdu, spoločnosť na Slovensku je rozdelená a trpí. Vo vzdelávaní, v zdravotnej starostlivosti, v dostupnosti bývania, v ekonomickej prosperite – tam všade sa hýbeme len veľmi pomaly a zvyšok Európy nám uteká. Politici, ktorí dostali šancu to zmeniť, žiaľ zlyhali a dôveru premrhali. Frustrácia ľudí je dnes taká veľká, že najväčšou hrozbou pre Slovensko sa opäť stala vláda Roberta Fica s extrémistami,“ pripomenul predseda progresívcov Šimečka.


V PS chceme dať šancu inej politike. Slušnej a odbornej, s víziou orientovanou na budúcnosť. Ľuďom chceme ponúknuť plán pre lepšiu budúcnosť Slovenska. Preto sme posledné mesiace neriešili spájania, ani samých seba, ale pracovali na programe. A preto dnes predstavujeme tím ľudí, skúsených odborníkov a odborníčok, ktorí majú čistý štít a ktorí tento plán dokážu realizovať a dotiahnuť do úspešného konca,“ zdôraznil Šimečka.“Náš tím je súdržný, nie je zlepencom individualít, ktoré sa po voľbách rozutekajú. Sme hodnotovo čitateľné, súdržné hnutie a naše hlasy sa po voľbách nerozbijú na desať rôznych smerov, ktoré nedokážu nič presadiť. Ponúkame ľudí s čistým štítom, ktorí nemajú osobné antipatie a dokážu spolupracovať s ostatnými na scéne, aby sme spoločne pohli Slovensko dopredu,“ uviedol šéf progresívcov.

PS ako prvá relevantná strana v histórii Slovenska ponúkla do volieb vyváženú kandidátku, na ktorej polovicu miest tvoria ženy. „Ženy tvoria polovicu našej populácie, ich talent, odbornosť, pracovitosť a skúsenosti nie sú o nič menšie, ako u mužov. Ak prejavia záujem, je jednoducho správne, aby dostali rovnakú šancu aj angažovať sa v politike. Preto na našej kandidátke dostali rovnaký priestor ako muži, na striedačku, od vrchu až po spodok kandidátky,“ upresnil Šimečka.

Kandidátka PS je regionálne a obsahovo vyvážená. V prvej tridsiatke sú zastúpené tri odborníčky na vzdelávanie (Ingrid Kosová, Tina Gažovičová, Viera Kalmárová), v prvej pätnástke je bývalý policajný prezident (Jaroslav Spišiak), expert na zdravotníctvo (Oskar Dvořák) a špičkový ekonóm (Štefan Kišš).

Lídrom kandidátky PS je predseda hnutia a historicky prvý podpredseda Európskeho parlamentu zo Slovenska, Michal Šimečka. Za Šimečkom nasleduje advokátka a kancelárka hnutia Lucia Plaváková, podnikateľ a inovátor Michal Truban, environmentalistka a odborníčka na témy mladých Tamara Stohlová, expert na zahraničnú politiku a bezpečnosť Tomáš Valášek, odborníčka na kultúru a kreatívny priemysel Zora Jaurová, podnikateľ a investor Ivan Štefunko, odborníčka na rodinné politiky Simona Petrík, expert na zelené politiky a europoslanec Michal Wiezik, a prvú desiatku uzatvára právnička Irena Bihariová.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Na doživotnú rentu nevidíme dôvod, k lex atentát predložíme pozmeňujúce návrhy

Progresívne Slovensko upozorňuje, že vládou schválené opatrenia nereagujú na samotný atentát. PS je pripravené rokovať s predstaviteľmi koalície o podobe vhodnej odpovede na atentát, v...

Sociálnu pomoc nemôže ovládať klientelizmus

Progresívne Slovensko navrhuje, aby boli poradovníky na miesto v zariadení sociálnych služieb verejné. Povedie to k nižšej miere klientelizmu a zjednoteniu systému pre klientov sociálnych...

Do Progresívneho Slovenska vstupuje trnavský župan Jozef Viskupič

Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. PS chceme ukotviť v každom regióne, posilňujeme preto o výrazné osobnosti z celého Slovenska,...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare