Prejsť na obsah

Progresívne Slovensko podáva návrh na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej

Tlačové správy

Progresívne Slovensko podáva návrh na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej. Tejto vláde nezáleží na Slovensku a nezáleží jej na kultúre, inak by ju nezverili pani Šimkovičovej, ktorú do funkcie vyniesli klamstvá, konšpirácie a nenávisť k menšinám, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka. “To jediné, na čom Ficovi, Dankovi a Pellegrinimu záleží, je

Progresívne Slovensko podáva návrh na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej. Tejto vláde nezáleží na Slovensku a nezáleží jej na kultúre, inak by ju nezverili pani Šimkovičovej, ktorú do funkcie vyniesli klamstvá, konšpirácie a nenávisť k menšinám, vyhlásil predseda PS a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

To jediné, na čom Ficovi, Dankovi a Pellegrinimu záleží, je pomsta a ich vlastná beztrestnosť. Dnes už vyše 175-tisíc ľudí vyzýva pani Šimkovičovú na odchod. Táto vláda pri svojom vzniku hovorila o novej politickej kultúre, no ministerka po jednej z najväčších petičných akcií v histórii Slovenska nielenže neodchádza sama, ale dočkali sme sa od nej ďalších hanebných konšpirácií o manipulovaní podpisov a urážok,” poukázal Šimečka s tým, že PS z pozície najsilnejšieho opozičného hnutia petíciu podporí zvolaním mimoriadnej schôdze na odvolanie ministerky kultúry.

Podpredsedníčka PS a predsedníčka výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny Lucia Plaváková upozornila na podnecovanie homofóbie a transfóbie, ktorým Martina Šimkovičová zaplavila komunikačné kanály ministerstva kultúry.

Rezort kultúry má rozvíjať rozmanitosť, podporovať menšiny, a chápať ich dôležitosť v spoločnosti. Namiesto toho sme si iba deň po tom, čo špeciálna prokuratúra uzavrela teroristický útok na Zámockej, z úst Martiny Šimkovičovej vypočuli slová jej nenávistného boja proti LGBTI+ ľuďom. Umenie a kultúra dokážu ťahať spoločnosť dopredu, no táto vláda nás chce silou mocou ťahať späť,” uviedla Plaváková. 

Podľa podpredsedníčky výboru pre kultúru a médiá Zory Jaurovej Šimkovičová od svojho menovania do funkcie presviedča o tom, že každý jej ďalší deň vo funkcii je pre slovenskú kultúru ohrozením. 

Predložila programové vyhlásenie vlády, ktoré nijakým spôsobom nerieši zásadné problémy slovenskej kultúry. Chce ovládnuť a zničiť RTVS, pričom nepodnikla žiadne kroky proti likvidačnému zníženiu jej rozpočtu. Chce zasahovať do nezávislosti dôležitých inštitúcií a verejných fondov. V čase pokračujúceho vraždenia ukrajinského obyvateľstva ruskou armádou chce, aby kultúrne inštitúcie opäť nadviazali spoluprácu s Ruskom a Bieloruskom. Ministerka kultúry nič nevytvára a nebuduje, ale naopak borí, zastrašuje a rozoštváva. Dôvodov na jej odvolanie je viac ako dosť,” uzavrela Jaurová.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Martin Hojsík je jedným z najvplyvnejších politikov v 705-člennom Európskom parlamente

27. februára

EU Influence index zaradil medzi dvanásť najvplyvnejších politikov Európskeho parlamentu jeho podpredsedu Martina Hojsíka (PS/Renew). Za 20 rokov členstva Slovenska v EÚ sa v prvej...

Ak má Fico mierový plán pre Ukrajinu, mal by nám ho ukázať

26. februára

Premiér Robert Fico hazarduje s verejnou mienkou a predvádza falošnú marketingovú operáciu s cieľom odviesť pozornosť od domácich problémov, povedal na tlačovom brífingu predseda...

Predstavili sme prorodinný balíček, prináša škôlkovné až do 450 eur mesačne

24. februára

Skupina poslankýň a poslanec Progresívneho Slovenska predstavili prvé dva zákony z prorodinného balíčka, ktorý pomáha rodičom detí v predškolskom veku. Škôlkovné až do výšky 450...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare