Prejsť na obsah

Progresívne Slovensko má nových podpredsedov a podpredsedníčky

Novými podpredsedami PS sú Ivan Štefunko, Michal Truban a Tomáš Valášek, podpredsedníčkami Simona Petrík a Zora Jaurová. Hnutie si ich dnes zvolilo na svojom sneme v Košiciach.  Úspešným kandidátom a kandidátkam zagratuloval aj predseda PS Michal Šimečka, ktorý takisto dnes obhájil svoj post. “Noví podpredsedovia a podpredsedníčky majú dôveru nielen moju, ale aj celej strany,

Novými podpredsedami PS sú Ivan Štefunko, Michal Truban a Tomáš Valášek, podpredsedníčkami Simona Petrík a Zora Jaurová. Hnutie si ich dnes zvolilo na svojom sneme v Košiciach. 

Úspešným kandidátom a kandidátkam zagratuloval aj predseda PS Michal Šimečka, ktorý takisto dnes obhájil svoj post.

Noví podpredsedovia a podpredsedníčky majú dôveru nielen moju, ale aj celej strany, práve preto, že sú to kvalitní odborníci a odborníčky na svojich miestach. Dlho a vytrvalo obhajujú hodnoty hnutia. Nevyhovárajú sa, a vždy sa na nich dá spoľahnúť. Som vďačný za to, že s týmto silným tímom ideme bojovať o európsku a demokratickú budúcnosť Slovenska,” vyhlásil predseda hnutia a podpredseda NR SR Michal Šimečka.

Ivan Štefunko sa v Progresívnom Slovensku venuje otázkam hospodárstva, energetike a pôdohospodárstvu.

Už sme dokázali, že nie sme začiatočníci a máme hodnoty, ktorým veríme. Tento idealizmus je našou hnacou silou. Dotiahli sme to ďaleko, ale veľa toho máme ešte pred sebou. Osobne sa teším práve na posilňovanie PS v regiónoch,” uviedol Štefunko. 

Simona Petrík sa v hnutí venuje sociálnym témam a rodinnej politike.

Ľuďom musíme ukazovať, že Fico naozaj nie je alternatíva. Za jeho vládnutia sa im nebude žiť lepšie. Progresívne Slovensko pozná problémy ľudí, venuje sa im. A vie, ako ich riešiť. Aj blížiace sa komunálne voľby sú skvelá príležitosť to ukázať,” uviedla Petrík.

Michal Truban je odborníkom PS na podnikateľské prostredie a digitalizáciu.

Stojí pred nami obrovská výzva. Musíme regionálne posilniť, nielen do miest chodiť, ale vytvoriť v nich štruktúry, nájsť tam talenty, doslova zapustit‘ korene. Ľudí po celom Slovensku musíme presvedčiť, že PS je pokojná, odborná sila, ktorá dokáže vládnuť a posúvať krajinu vpred,” zdôraznil Truban.

Podpredsedníčkou sa stala tiež odborníčka hnutia na kultúru a verejnoprávne médiá Zora Jaurová. Vyzdvihla, že Progresívne Slovensko naďalej stojí za svojimi hodnotami a dokazuje to aj svojou prácou v parlamente. 

Som presvedčená, že PS môže zohrať kľúčovú rolu v slovenskej politike a zvrátiť jeho smerovanie preč od Európskej únie. Dokážeme udržať Slovensko na strane demokracie,” dodala Jaurová.

Tomáš Valášek je odborníkom hnutia na zahraničnú, európsku a obrannú politiku.

Hnevá ma, že babráci vo vláde nás chcú pripraviť o našu európsku budúcnosť. Fico nás vyháňa preč zo skupiny prosperujúcich západných krajín. Je to ale silná motivácia pre mňa aj PS, aby sme ho ako lídri opozíce zastavili. Urobíme všetko preto, aby sme európsku budúcnosť Slovenska ochránili pre nás aj naše deti,” uzavrel Valášek.

Link na stream tlačovej besedy: https://www.facebook.com/100044624460368/videos/411335215187592 

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Národné parky regiónom pomáhajú, no vláda ich berie ako bremeno

Namiesto ochrany deviatich národných parkov ich ministerstvo životného prostredia chápe ako bremeno, čím ohrozuje vzácnu prírodu a brzdí budúci rozvoj vymierajúcich regiónov Slovenska....

Zákon o výruboch je nebezpečný, vládna koalícia ho odmietla opraviť

Zákon o výrube drevín je nebezpečný a otvára dvere ničeniu prírody, upozorňuje Progresívne Slovensko. Novela predstavuje veľký problém pre voľnú krajinu aj pre mestá a obce,...

Vyzývame vládu na stiahnutie zákona o RTVS, reforma verejnoprávnych médií musí byť výsledkom celospoločenskej diskusie

Progresívne Slovensko vyzýva vládu, aby stiahla zákon, ktorý likviduje RTVS. Koalícia má príležitosť vytvoriť priestor pre riadnu diskusiu o reforme verejnoprávnych médií, ktorá by...

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare