Prejsť na obsah

Progresívne Slovensko kritizuje návrh ústavného zákona o RTVS

Napísali o nás

Ústavný zákon o Rozhlase a televízii Slovenska, ktorý prešiel prvým čítaním v NR SR, podľa hnutia Progresívne Slovensko upevní nesprávny spôsob financovania verejnoprávneho vysielateľa. Po vzore škandinávskych štátov Hnutie má ambíciu v budúcnosti stav napraviť a nastaviť financovanie RTVS po vzore škandinávskych štátov. V tlačovej správe to uviedla členka predsedníctva hnutia PS a expertka na kreatívny

Ústavný zákon o Rozhlase a televízii Slovenska, ktorý prešiel prvým čítaním v NR SR, podľa hnutia Progresívne Slovensko upevní nesprávny spôsob financovania verejnoprávneho vysielateľa.

Po vzore škandinávskych štátov

Hnutie má ambíciu v budúcnosti stav napraviť a nastaviť financovanie RTVS po vzore škandinávskych štátov. V tlačovej správe to uviedla členka predsedníctva hnutia PS a expertka na kreatívny priemysel Zora Jaurová.

Schváleniu zákona predchádzalo pomerne rýchle zrušenie koncesionárskych poplatkov. „Bez argumentov a bez verejnej diskusie v parlamente SaS prilepila zrušenie koncesií k dani z plynovodu. Zrušili tak základný pilier financovania verejnoprávnych médií, ktorý im zaručuje nezávislosť a de facto ho nahradili financovaním zo štátneho rozpočtu,“ vysvetľuje Jaurová.

Zdielať
FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare

Podobné články

Valášek: Hlas chce byť za pekných pred voličmi Smeru aj na západných ambasádach

V rozhovore s Tomášom Valáškom, dlhoročným diplomatom, dnes jediným poslancom Progresívneho Slovenska, ktorý sa do Národnej rady dostal na kandidátke Za ľudí, sa...

Michal Šimečka: Náš program nebude pre konzervatívnych alebo liberálnych. Bude pre celé Slovensko

23. apríla

Pozrite si reláciu Na telo moderátora Michala Kovačia s predsedom Progresívneho Slovenska Michalom Šimečkom a lídrom OĽaNO Igorom Matovičom.

FacebookTwitterLinkedInEmailCopy LinkShare